Kadro Dereceleri

sehab

Öğrenci
yüksek lisansı bitirmiş olmak ne kadar etkiliyor kadroyu? ve bunu çalıştıgımız üniye hemen bildirmemizde yarar var mı

mgezer

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,

ben yeni öğretim görevlisi kadrosouna atandım ilanda 4 derecen yazıyordu. atama yazımda maaş 7/3 yazıyor emeklilik 9/1 yazıyor . Bunlar ne demektir. Ayrıca ben buraya atanmadan önce daha önce vakıf üniversitesinde akademk kadroda 8 yıllık tecrübeliydim ondan öncede 2 sene sigortalı calışmışlığım var bunların dereceye etkisi olurmu? Olursa ne yapmam gerekiyor.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
4. derece olan sizin üniversite içi derecenizdir maaşla hiç bir ilgisi yoktur. Dİğerleri ise sırası ile maaşa esas ve emekliliğe esas derecenizdir, daha önce ssk'da tecrübeniz varsa ve bu tecrübeniz diplomanız ile alakalı ise birleştirme yapılır ve maaşa esas dereceniz yükselir ve emekliliğinize sayılır bu birleştirme için personel dairesine dilekçe ile birlikte ssk dökümünüzü vermeniz gerekir.

mgezer

Öğrenci
Teşekkürler diploma ile alakalı derken. Lisansım ile görev yaptığım bölüm farklıydı ama Yüksek Lisansım ilgiliydi. Doktoram gene farklı bir anabilim dalında . acaba birleştirme olurmu?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Emekliliğe birleştirme her halükarda yapılır ancak maaşa esas derece birleştirmesine SGK karar verir siz dilekçenizde belirtirsiniz olmazsa itiraz edersiniz.

karısık1

Öğrenci
Merhaba
Araştırma görevlisiyim (Kadro derecem 7)hazırlık sınıfını saydırmam için nereye başvurmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim

hasan0688

Araştırma Görevlisi
Merhaba
Araştırma görevlisiyim (Kadro derecem 7)hazırlık sınıfını saydırmam için nereye başvurmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim

hocam personel işlerine diploma fotokopisni onaylattım dha sonra bir dilekçe yazıp bölüm sekreterine verdim yanında fotokopiyle tabi. o şekilde yapmıştım

digo

Öğrenci
Merhaba

Dekanliga bagliysaniz, oranin sekreterligine veriyorsunuz. Onlar hallediyor.
Oncesinde bir yil yabanci dil egitim aldiginin ozellikle yazmasi gerekiyor bir yerde. Yani diploman olmadigina gore elinde, Liseni arayacaksin ve oradaki Mudur ya da Mudur yardimcisindan fakslattiracaksin kendine.Su Yillar arasinda 1 yil yabanci dil (ingilizce) egitim aldim diye kesin belirt. Ona bakiyorlar.

öyepci

Öğrenci
yukarıda bazı yanlış bilgiler var; açıklamak gerekirse üniversitelerde öğretim görevlisi kadroları 1-6 arş. gör. kadroları ise 4-7 arasındadır. Bu kadrolara atama yapılırken herhangi bir hizmet şartı aranmaz. Akademik kadrolara öncelikle 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanuna göre atama yapılır. Dolayısıyla; 4.dereceli veya daha aşağıdaki bir kadroya atama yapılırken hizmet yılı şartı aranmaz.. Hizmet yılı şartı aranarak atama yapılan kadrolar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 68/B maddesi uyarınca düzenlenmiştir. Akademik personeli bu hüküm kapsamaz.. Yüksek Lisans yapmış bir mühendis araştırma görevlisi kadrolarına veya herhangi bir öğretim elemanı kadrolarına atandığı takdirde de 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun 6.maddesine göre 1 kademe hakkından yararlanır.. yani 6/2'den başlarsınız...

digo

Öğrenci
yukarıda bazı yanlış bilgiler var; açıklamak gerekirse üniversitelerde öğretim görevlisi kadroları 1-6 arş. gör. kadroları ise 4-7 arasındadır. Bu kadrolara atama yapılırken herhangi bir hizmet şartı aranmaz. Akademik kadrolara öncelikle 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanuna göre atama yapılır. Dolayısıyla; 4.dereceli veya daha aşağıdaki bir kadroya atama yapılırken hizmet yılı şartı aranmaz.. Hizmet yılı şartı aranarak atama yapılan kadrolar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 68/B maddesi uyarınca düzenlenmiştir. Akademik personeli bu hüküm kapsamaz.. Yüksek Lisans yapmış bir mühendis araştırma görevlisi kadrolarına veya herhangi bir öğretim elemanı kadrolarına atandığı takdirde de 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun 6.maddesine göre 1 kademe hakkından yararlanır.. yani 6/2'den başlarsınız...

arastirayim, sagol...

hasan0688

Araştırma Görevlisi
Hocam ne olucak simdi benim durum. 2007 de 8/1 dereceden baslattilar. Simdi ingilizce hazirlik+Yuksek lisans+yillar sonucu kadrom 7/4.
Nereye sormam gerekir. Hata varsa tabi. Ama bu tur kadrolarda devlet ve universite nasil hata yapabilirki. Illaki vardir bir kanunu.
Yani itiraz edersem nereye ve neye dayanarak itiraz edeyim de bu kadro derecem yanlis ise duzelttireyim.
Muhendislik te Ars. Grv. yim.

nasıl 8/1 hocam ya?ben bu yıl başladım daha önce de hiçbir kurumda çalışmamıştım ona rağmen 7/1 den başladım. sizde kesinlikle bir hata var

hasan0688

Araştırma Görevlisi
mühendislik gibi birkaç alan hariç herkes 7/1den başlar hocam. bu söylediğim maaşa esas derece. bir de emekliliğe esas var o da 9/1 olur. kurum içi dereceler var orda kimisi 7 kimisi 6 oluyor ama onun bir önemi yok. sizin maaş ve emekliliği 8 den başlattılarsa bir sıkıntı var hocam hakkınızı arayın