Kadro Dereceleri

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Öğretim görevlisi olarak başlayacaksanız 6/1'den başlarsınız. Lisans mezunu öğretim görevlisi bir mühendisin maaşa esas derecesi 6 kademesi 1'dir, emekliliğe ise 8/1 dir. Siz başlayın muhtemelen onlar bilmiyordur ama sizin işleminizi yapacak olan personel işleri dairesi doğru yapacaktır sözel bilgiye bakmayınız.

surgeon

Öğrenci
nazmi hocam iyi bayramlar, bu kadro ilanı ile ilgili yine aklıma bir şey takıldı, sormak istedim.. hatta linki vereyim:
http://personel.yok.gov.tr/AkademikDuyuru/?sayfa=detay&i=94de0ae239e6d88cb280169026189fb5

hocam araş gör kadrosunda (benim anladığım bu 33 kadrosu), gerekli belgeler kısmında Alanlarında tecrübe belgesi istiyor. ben bunu nereden bulacağım? ayrıca tecrübem yok, bu uzman kadrosu değil ki..
bir de değerlendirme neye göre olacak, ALEs ÜDS puanı bile belirtilmemiş.. biraz garip geldi, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi hocam iyi bayramlar, bu kadro ilanı ile ilgili yine aklıma bir şey takıldı, sormak istedim.. hatta linki vereyim:
http://personel.yok.gov.tr/AkademikDuyuru/?sayfa=detay&i=94de0ae239e6d88cb280169026189fb5

hocam araş gör kadrosunda (benim anladığım bu 33 kadrosu), gerekli belgeler kısmında Alanlarında tecrübe belgesi istiyor. ben bunu nereden bulacağım? ayrıca tecrübem yok, bu uzman kadrosu değil ki..
bir de değerlendirme neye göre olacak, ALEs ÜDS puanı bile belirtilmemiş.. biraz garip geldi, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Uludağ üniversitesi açıklamalar bölümünü kopyala yapıştır yapmış, o dediklerine bakmayın şu şartı "Veteriner / İç Hastalıkları ABD. -
İlgili Anabilim Dalında Doktora Yapıyor Olmak." taşıyorsanız başvurun ve elinizde olan belgeleri yollayın o genel bir açıklamam öğretim görevlisi ilanı için geçerlidir tecrübe.

xhumz

Öğrenci
Nazmi Bey,

Bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.Yalnız bunu sorduğum kişi zaten personel daire başkanlığında çalışıyor.Evrakları ona teslim ettim.En son eğitime gittiklerinde, onlara ünvana bakılmaksızın herkesi 9/1'den başlatılması gerektiğini söylemişler.O zaman benim esas derecem 7/1 mi olacak?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam 9/1 emekliliğinize esas olan derece kademenizdir. 7/1 ise maaşa esas olan buradaki herkes ya da şu kadarını söyliyeyim bugüne kadar tanığım tüm öğretim ve araştırma görevlileri 7/1'den başlamıştır. Maaşa esasla emekliliğe esas arasında 2 derece oynar belki size emekliliğe esas derecenizi söylemişlerdir.

xhumz

Öğrenci
Büyük ihtimalle öyledir.Yalnız sizin anlattıklarınızdan şöyle bir çıkarım elde ettim.Eğer bir derece verilseydi yada verilmek zorunlu olsaydı emeklilik derecesi 8/1, maaş esas derecesi 6/1 olmalıydı.Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim çok faydalı oldu.Sizin ve tüm arkadaşların bayramını kutlarım.

Ilyada-35

Öğrenci
Merhaba ben yuksek lisans öğrencisiyim ancak hiçbir kadroda yer almıyorum. Kadro ilanlarına bakarken ilk olarak kaçıncı derecede olan kadrolara başvurabilirim. Örneğin 5. derecede olan bir kadroya alınma şansım varmı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Araştırma görevlisi kardolarının hepsine başvurabilirsiniz orda yazan derece fark etmez.

ÖYP ilanlarındaki dereceler daha önce de belirttiğim gibi kafanızı karıştırmasın. Onlar üniversite içi derecelendirmeler memur derecesi değildir. Orda ne yazarsa yazsın hiç önemli değil sizin için. Tüm araştırma görevlileri 7/1'den başlar (mühendisler 6/1) sizn sadece bunu bilin. Orda yazan derecelerle hiç bir işiniz yok.

hocam ben yüksek lisans mezunu bir mühendisim 50/d kadrosu araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilirmiyim kadroda derece olarak 5/1 belirtilmiş. Diğer sorumsa ben lisede ücretli öğretmenlik yaptım bu benim kadro dereceme bir etkide bulunur mu? Bildiğim kadarıyla 5/1 derecedeki bir kadroda çalışmak için önceden memur olarak bir yerde çalışmış olmak gerekiyor.

ekince

Öğrenci
İyi günler geçenlerde bir MYO'a kadro derecesi 2 yazan bir ilana başvurdum. Açıkçası dereceler hakkında da çok bir fikrim yok. Kimisi başvurudaki derece farketmez mühim olan işe başlarkenki derece diyor. Boşalan yer o derecede olduğu için kadro oradan açılmıştır diyor. Kimisi de tecrübeli eleman arıyordur diyor. Aynı üniversitenin diğer tüm ilanlarında yüksek lisans artı 3-5-10 yıllık tecrübe istediği açıkça belirtilmiş ama bu ilanda normal özel şart aramayan bir ilandı. Akademik tecrübe vb yazmıyordu. Başvurmakta hata mı yaptım acaba :(

657 S.K. ve 2547 S.K. tabi çalışıyor ise hizmet süreleri ile bulundukları Kazanılmış Hak Aylığı derece ve kademelerini belirten belgelerini vermeleri gerekmektedir.Bunun tam olarak açıklaması nedir?

hocam, benim iş tecrübem yok sadece yüksek lisans mezunu olarak öğretim görevliliğine başvurdum ve kazandım hem de kadro derecesi 3 bu nasıl olmakta...

Merhaba lakoon öncelikle hayırlı olsun diyelim. Benim bir sorum olacak bu ilanda 657 S.K. ve 2547 S.K. tabi çalışıyor ise hizmet süreleri ile bulundukları Kazanılmış Hak Aylığı derece ve kademelerini belirten belgelerini vermeleri gerekmektedir. şeklinde bir yazı var mıydı?

Sorularıma neden kimse cevap vermiyor:( Ücretli öğretmenlik yapmış olmam benim 5/1 derecedeki bir kadroya başvuru yapmamı sağlar mı? Eğer sağlıyorsa buna bir katkısı varsa hizmet cedvelini çıkarıp başvuru yapmam gerekiyor

mkysoft

Öğrenci
@oaydin bu şekilde yaptığınızda devleti zarara uğratıyorsunuz. gündüz derslerinin saatlik ücreti daha düşük, siz bunları bağışladığınızı düşünerek 2. öğretim ders ücreti üzerinden ek ders ücreti alıyorsunuz. yönetmelik gayet açık. burada saçma olan, parasını alamadığınız derse girmek zorunda olmanızdır.