2011 Sonbahar ÜDS Soru-Cevap Tartışmaları

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Sınava giren arkadaşlara geçmiş olsun. Sınav hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

akeake

Öğrenci
Yarın en geç saat 17.00 a kadar internet sitesinden yayınlanır.Saat 12.00 a kadar yayınlanma ihtimali çok yüksek.

irmcskn

Ordinaryüs Profesör Doktor
Keske yeterli bilgim olsada zor,kolay dıye yorum yapabilsem malesef bilinçsiz girenlerdenim. Arastırdıgım kadarıyla genel olarak zor oldugu soylenıyor. Özellıkle sosyalden gırenler cok sitemkarlar. Bana göre KPDS'den de farklı bişey beklenmesin. Çalışmak lazım.

biyofizik

Profesör
Keske yeterli bilgim olsada zor,kolay dıye yorum yapabilsem malesef bilinçsiz girenlerdenim. Arastırdıgım kadarıyla genel olarak zor oldugu soylenıyor. Özellıkle sosyalden gırenler cok sitemkarlar. Bana göre KPDS'den de farklı bişey beklenmesin. Çalışmak lazım.

Üds klasik olarak zor bir sınav zaten.Ben ÜDS den kopup TOEIC yüklencem.en azından daha klasik ingilizce bilgileri ile yapılabilirliği var.

irmcskn

Ordinaryüs Profesör Doktor
Üds klasik olarak zor bir sınav zaten.Ben ÜDS den kopup TOEIC yüklencem.en azından daha klasik ingilizce bilgileri ile yapılabilirliği var.
Toeic'i uds ve kpds bahar dönemi sınavlarından sonra düşünüyorum. Yuksek lısans ıcın unvlerın toeic kabul edıp etmedıklerınden emın olamadıgımdan risk almıycam. Toeic ile basvurup "kabul etmiyoruz" demelerınden korkuyorum. Ama OYP basvurmadan once hazırlanıp gircem kesınlıkle. Hatta önce siz hazırlanın girin sonra ban tiylar ve bilgiler verin olmaz mı :D

streambas

Öğrenci
2011 EKİM ÜDS SORULARI OLASI CEVAPLAR:

1- progressively
2- bring up
3- deal with
4- revealed
5- sensation
6- significant
7- had been running/decided
8- may not be/will be charging
9- have been established/may have come
10- therefore
11- both/and
12- rather than
13- as well as
14- into/over
15- of/on
16- of/to

cloze test 1

17- exploitation
18- have been depleted
19- handle
20- once
21- into

cloze test 2

22- over
23- primarily
24- couldn’t have occcurred
25- besides
26- so long as

cümle tamamlama soruları

27- Although the testing of theories can be considered to distinguish science from other more creative fields ----
a. it shouldn’t be assumed that a theory is proved by testing.

28- The study of the effects that an audience has on our behaviour remains an important topic for social psychology, ----
a. while other forms of distractions could produce other effects as well.

29- As the number of known elements increased ----
a. scientists began to investigate the possibilities of classifying them in useful ways.

30- Keeping track of body weight and counting calories carefully may provide objective feedback on ----
a. how effecttive individuals are in changing their eating habits when they go on a diet.

31- ----, children almost never receive any such information….
a. Unlike many second language learners who are taught…

32- Many elderly people have no hint of Alzheimer’s disease, ----
a. so it is an inevitable consequence of aging as most people believe it to be.

33- In order to enable .....
a. teachers should provide...

Alıntıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

akeake

Öğrenci
Bilgin olsa dahi "kolaydı" diye yorum yapmanı tavsiye etmem,zor diyenlerin çoğunlukta olduğu bir yerde :)

GaLiLEo

Öğrenci
Bence,klasik bi üds sınavıydı(Fen).1-2 paragraf sorularını hiç okuyamadan attım ve paragraf tamamlama sorularında ipucu yoktu neredeyse onlarıda sıyırdım denilebilir zaman problem oldu çok :( inşallah umutlarımız artık kpds ye :(

Aytaç

Öğrenci
sınava sosyal bilimlerden girdim ve sınav başladı ilk 40 soruyu çözdüm sonra bir baktım fen bilimlerini çözmüşüm o sinirle sınavdan çıktm.
aslında geri dönüşü varmış ilk 40 soru ortak olduğu için cevapları değiştirebilirdim ama işte insanın sinirlenince sakinleşmeyi beklemesi gerekiyor ben onu yapamadım ve sınavım boşa gitti.ilk 40tan 34 netim vardı kesin.geçen kpds sınavınada kaydı yapmadığım için girememiştim.Ama çok mutluyum kendimi üzmüyorum ÇÜNKÜ O kasımdaki KPDS Yİ parçalayacağım:)