2011 Sonbahar ÜDS Soru-Cevap Tartışmaları

faruk

Öğrenci
Fen Bilimleri sınavındaki English Revolution makalesi yüzünden hem kafam patladı, hem de 2 tane yanlışım çıktı. Neyse, sonuçta 91.25 gibi tatmin edici bir puan aldım. Bir de ALES'den 95 alabilirsem ne ÖYP, ne YLSY vız gelir. :D

ozcan129

Öğrenci
faruk arkadaş şu üds de 65 için kaç net gerekiyor direk her sorunun doğru cevap değeri aynı mı?yani örneğin 100 için 80 net 65 için 52 net mi oluyor?oran orantı hesabı mı?teşekkürler ayrıca tebrik ediyorum sizi...

sevenkul

Öğrenci
as well as burda anlatım bozukluğu yapmıyor.As well as i koyunca çıkan anlam şu : Kulak hastalıkları denge hissinizi etkilediği gibi belirli sesleri algılamanızı da engeller.

Teşekkürler, "as well as"in böyle bir kullanımını daha önce görmemiştim. Sınavda da şöyle guruplandırınca hemen elemiştim:
Ear disorders prevent you from
1 detecting certain sounds from your environment
as well as
2 affecting your sense of balance.

faruk

Öğrenci
faruk arkadaş şu üds de 65 için kaç net gerekiyor direk her sorunun doğru cevap değeri aynı mı?yani örneğin 100 için 80 net 65 için 52 net mi oluyor?oran orantı hesabı mı?teşekkürler ayrıca tebrik ediyorum sizi...

Bu konuda kesin bir malumatım yok ancak ben aynı olduğunu varsayarak bu sonuca ulaştım. Farklı puan değerleri atıyor olsalardı sınava daha önceden girenler bundan bahsederdi. Burdan yola çıkarak 100/80=1,25 olarak hesapladım. 52 net çıkarırsanız 65'i yakalıyorsunuz.

ahmet09

Öğrenci
Faruk Hocam öncelikle tebrikler..Size bir sorum olucaktı..Bu 2011 üds sonbahara 2500 kelime bilerek girdim 65 civarı bir not bekliorum..Sizce bir ay sonraki KPDS den 80 alabilmek için ortalama kaç kelime daha halletmek gerekir ve tavsiye edebileceğiniz bir kaynak var mı..

faruk

Öğrenci
Faruk Hocam öncelikle tebrikler..Size bir sorum olucaktı..Bu 2011 üds sonbahara 2500 kelime bilerek girdim 65 civarı bir not bekliorum..Sizce bir ay sonraki KPDS den 80 alabilmek için ortalama kaç kelime daha halletmek gerekir ve tavsiye edebileceğiniz bir kaynak var mı..

Bir dili öğrenmek ve sınavında başarılı olmak uzun soluklu bir iştir. Bu şekilde matematiksel hesaplarla, hele ki son ÜDS'nin tarzındaki bir sınavda başarılı olmak zor iş. Açıkçası kaç kelime bildiğimi bilmiyorum. Zaten İngilizceyi de öğrenmek istediğim için öğrendim. Bu nedenle sorunuza bir yanıt vermem mümkün değil.

Kaynak derseniz internet derim. 4-5 sene öncesinin an popüler dizilerini(Lost, Prison Break vs.) çift altyazı ile, sürekli durdurup notlar alarak izledim. Bir de 5-6 tane İngilizce hikaye kitabı okumuşluğum var. Ama en çok kelimeyi dizilere altyazı hazırlarken öğrendim. Sınava çalışmak niyetiyle altyazı hazırlamaya kalkarsanız 1 ayınız heba olmuş olur. Ancak insanların sınavlarda en çok zorlandıkları soruların reading parçaları olduğu belli. Bunu aşmanın yolu da Kadıköy Akmar'dan bulabileceğiniz hikaye kitaplarını alıp okumakdan geçiyor.
Şöyle de bir link ekleyeyim : http://www.mckinley.k12.hi.us/Ebook.html#number

Umarım istediğiniz puanları alırsınız.

Son düzenleme:

minetrgt

Öğrenci
toeic'e girdiğim için zerre umrumda olmadan girdim sınava. 1,5 sa gibi sürede bitirip o 135 dakkayı bekledim kontrol edecek mecalim kalmamıştı. O kadar karmaşık ve saçma parçalar vardı ki sosyal bilimler bölümünde sağlıkla ilgili parçalar geliyor. Madem öyle niye ayırıyorsun birader. Bana kalsa zaten ayrılmamalı ama ayırdın bi farkın olsun yahu.

Neyse efem, kontrollerime göre 63 doğrum var bildiğim, bazı soruları hatırlayamadım. Lakin çok net şunu da söyleyim ingilizce bilip bilmediğini ölçen bir sınav değil bu.
Ha bi de toeic'ten denklik tablosuna göre 93 alırken bunu beklemiş olsam iyi ihtimalle 80 alıyorum.
93 kaça denk gelıor toıec de