2011 Sonbahar ÜDS Soru-Cevap Tartışmaları

aDNA

Profesör
ösym taktik ile çözme işine son vermiş resmen. taktikle 1-2 soru anca çözdüm

artık ıs okudugunu anlamaya geldı.Cunku (OSYM ıcın en buyuk sıkıntı ıdı) taktıkle 80 ve uzerı almak cok kolaydı...Su an doc. hatta prof. olan hocalarınızı (o kdr makale yazmışlardır:) ilerlemesi lazım) sınava sokun 90 alan 70 ı goremez 80 alamayan 50 yı gecemez:) Cesur Hocalar, Erdem Hocaların devrını kapadı OSYM:) Artık basarı=okudugunu anlama ve kelıme dagarcıgı.50 ve uzerı ıcın en az 4000 kelıme, 80 ve uzerı ıcın en az 7000 kelıme bılınmelı.Yoksa puan almak mucıze...

akeake

Öğrenci
artık ıs okudugunu anlamaya geldı.Cunku (OSYM ıcın en buyuk sıkıntı ıdı) taktıkle 80 ve uzerı almak cok kolaydı...Su an doc. hatta prof. olan hocalarınızı (o kdr makale yazmışlardır:) ilerlemesi lazım) sınava sokun 90 alan 70 ı goremez 80 alamayan 50 yı gecemez:) Cesur Hocalar, Erdem Hocaların devrını kapadı OSYM:) Artık basarı=okudugunu anlama ve kelıme dagarcıgı.50 ve uzerı ıcın en az 4000 kelıme, 80 ve uzerı ıcın en az 7000 kelıme bılınmelı.Yoksa puan almak mucıze...
Taktik bilmediğim için bu sınavda taktik var mıydı yok muydu bilmiyorum.Fakat seninle aynı görüşü paylaşıyoruz.Cesur hocalar,Erdem hocalar vs artık bunlar eskicilik yapmalılar ;).

aDNA

Profesör
Aynen..Sna yüzde 100 katılıyorum

10.000 kelime bılen bır arkadasım: Lakabı Redhouse idi, bır kez gırdı 93 aldı hem de kpds den 20 dk da erken cıktı. Su an makaleyı ver cevır de ulayamaz ama kelımelerın %90 ını cevırır zaman kavramı olmadan Google translater gıbı cevırır. Global anlama denılen olayı basardı gectı gıttı:) unı deyken dalga gecerdık o bızle gectı gıttı:)

fizikci_88

Öğrenci
'ebeveyinler(anne babalar) çocuklarını az sarsılmış(yıpranmış) psikolojiyle yetiştirmek(bring up) isterler' çeviri tam bu olmasada buna yakın bişeydi.

faruk

Öğrenci
Fen Bilimleri sınavına girdim. Son 2 yılın sorularını evde çözmüştüm. En çok zorlayanı 2011 İlkbahar sınavı olmuştu. Yine de 80 dakika içinde bitirmiştim. Bu sınav 2011 İlkbahar'dan daha kolay geldi bana ancak 110 dk sürdü.

Ayrıca amfide bir de misafirimiz vardı. Sınavın başlamasına 5 dk kalan kadar salonda gezen yarasa dışarı çıkmasa ne olurdu bilemiyorum :D

bilge baran

Öğrenci
Acaba ben ÜDS diye başka bir sınava mı girdim ki? Ama pazar günü 9.30'da olan sınav ÜDS idi... Ben hiç bu yazılan cevapları işaretlemedim :(

müzehhibe

Öğrenci
acaba sonuçlar ne zaman beli olur bilgisi olan var mı.ben de sosyal den girdim ama ilkbahara göre çok da kolay bulmadm paragraflar uzun ve zordu

osmologie

Öğrenci
Sınav gerçekten çok zordu. Ben sosyalden girdim, en çok paragraflar yordu. Fakat her şeye rağmen şu an sonuçlar iyi gidiyor, 33 soru açıklanmış ve benim şimdilik 23 doğrum var. Normalde denemelerimde bile bu başarıyı gösteremiyordum, adıma şaşırtıcı. Dilerim devamı da iyi gelir.

bariscan

Öğrenci
Sınav gerçekten çok zordu. Ben sosyalden girdim, en çok paragraflar yordu. Fakat her şeye rağmen şu an sonuçlar iyi gidiyor, 33 soru açıklanmış ve benim şimdilik 23 doğrum var. Normalde denemelerimde bile bu başarıyı gösteremiyordum, adıma şaşırtıcı. Dilerim devamı da iyi gelir.

nerde acıklanmış 33 soru ? soruların cevaplarını veren bır yer mı var .?

irmakk87

Öğrenci
sosyal bilimler alanında; kök hücre naklinden, emeklilik yaşına kadar her türlü konunun olupta 1 tane arkeoloji, sanat tarihi, felsefe bölümlerinden mezun sosyal bilimler öğrencilerine yönelik tek bir soru olmaması sizin de dikkatinizi çekti mi? Bana bu sınav "sosyal bilimler" alanıyla ilgili insanlar tarafından değil de fen bilimleri ve sağlık uzmanları tarafından hazırlanmış gibi geldi açıkçası..

müzehhibe

Öğrenci
tamamen katılıyorum sanki biz sosyal bilimlerdn değil de fen veya sağlık alanındn girdik sınava madem böyle yapacaklardı sosyal alanını kaldırsınlar. üds de en zor alan sosyal olabilir ama biz de ona göre hazırlandk herhalde sanat hukuk terimlerinden bi haberdi sınav...

osmologie

Öğrenci
sosyal bilimler alanında; kök hücre naklinden, emeklilik yaşına kadar her türlü konunun olupta 1 tane arkeoloji, sanat tarihi, felsefe bölümlerinden mezun sosyal bilimler öğrencilerine yönelik tek bir soru olmaması sizin de dikkatinizi çekti mi? Bana bu sınav "sosyal bilimler" alanıyla ilgili insanlar tarafından değil de fen bilimleri ve sağlık uzmanları tarafından hazırlanmış gibi geldi açıkçası..
Bu konuda size katılıyorum. Önceki yıllarda sosyalde, sanat vb. içerikli soruları görmek mümkündü, en azından anlatım dili daha anlaşılır olduğu için sınavda bir nevi dinlenme molası gibi bir şey oluyordu.

rosen

Öğrenci
girdim çıktm zor gelmedi ama kolay da değildi ilginç bi sınavdı bana göre, kolay görünümlü zor denebilir, sonucunu göreceğiz bakalım, 65 e razıyız 66 bile olmasına hacet yok da elimizdeki 55 puanı düşmese bari:(((