Akademik Kadrodan M.E.B'e Geçiş

A

Akademik Forum

Guest
Benimde benzer bi sebebden ilisigim kesildi.ilişik kesildikten sonra başvurulan atama sekli açıktan atama oluyor dimi MEB icin

35 ile değil de başka üniversiteye git gel yaparak doktora yapamaz mıydınız? Böylelikle ilişiğiniz kesilmezdi.

izin verilmedi hocam. sadece benim değil, benden önceki asistanlar da aynı sorunu yaşamışlar.

- - - Güncellendi - - -

Benimde benzer bi sebebden ilisigim kesildi.ilişik kesildikten sonra başvurulan atama sekli açıktan atama oluyor dimi MEB icin

evet benim bildiğim öyle oluyor. ama dilekçe nereye verilecek?

goggles

Araştırma Görevlisi

İlişik kesildikten sonra kurumlar arası geçiş nasıl yapacaksınız ki? İlişiğiniz kesildiğine göre şu anda siz herhangi bir kurumda çalışmıyor görünüyorsunuz. Dolayısıyla başka bir kuruma da geçiş yapamazsınız diye tahmin ediyorum. Geçiş yapabilmek için halihazırda bir yerde çalışıyor olmak gerekiyor.

A

Akademik Forum

Guest
2015 YILI EYLÜL DÖNEMİ ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA DUYURUSU
2. Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama
Atamalar başvuruda bulunanların 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (A)bendi kapsamında öğretmen olarak görev yapmakta iken temel askerlik eğitimlerini müteakip,Bakanlık emrinde öğretmen olarak görevlendirilen 1111 sayılı Kanuna tâbi yükümlülerin askerlikşubesinden sevk tarihinden itibaren başlayan hizmet süreleri dâhil olmak üzere Bakanlık ve diğerkamu kurum ve kuruluşlarında geçen öğretmenlik süreleri ile devlet üniversitelerinde öğretim üyesi,öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi ve uzman olarak geçirilen hizmet süreleri toplamı fazlaolandan başlamak üzere, tercihler de dikkate alınarak elektronik ortamda yapılacaktır. Bu sürelerin 11eşitliği hâlinde diğer unvanlarda devlet memuru olarak geçen hizmet süresi fazla olanın atamasıyapılır; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenir

b.rn

Öğrenci
Sormak istediğim ve cevap bulamadığım konu kurumlar arası atama gerçekleştikten sonra atanılan yerde 1 yıl çalışma zorunluluğu var mı? Yoksa en kısa zamanda eş durumu atamalara başvuruda bulunulabilir mi? Teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
öğretim görevlisi kadrosundan meb öğretmenliğe geçiş

Meb 'e nasıl geçiş yaptınız ? Meb atama kılavuzunda formasyon şartı aranmaz yazıyor ancak kpss puanı ile ilgili bir ifade göremedim. üniversite muvaffakat vermezse istifa edip geçilebiliyor mu?

A

Akademik Forum

Guest
2 Yıldan Bir Gün Eksik Olduğunda Kurumlar Arası Geçiş Hakkı Olabilir Mi?

Merhaba arkadaşlar, ben üniversitede 50/d'li Arş. Görevlisi olarak çalıştım. Fakat kurumlar arası geçiş için sanırım 2 yıl çalışmış olmam gerekiyor. İki yılı doldurmama 1 gün kalmışken, çalışma sürem doldu. O dönem rapor alarak bu süreyi uzatma hakkım vardı ama rapor almadım. Bu durumda ben MEB'e geçiş için başvurduğumda bir günü sorun ederler mi?

Cevaplarınızı bekliyorum.

A

Akademik Forum

Guest
İki yıl Ar. Gör olarak çalıştıktan sonra MEB'e geçiş hakkı var mı?

Merhaba arkadaşlar, araştırma görevlisi kadrosundayken 50d den dolayı görevime son verildi. Alanımda doktora olmadığı için böyle bir sorunla karşılaştım. Şimdi ben iki yıl üniversitede ar. gör olarak çalışmış biri olarak meb'e geçebilir miyim? Normalde öğretmenlik mezunuyum ama daha önce meb'de hiç çalışmadım. Evet oluyorsa lütfen kısaca prosedürden de bahsedin. Cevaplarsanız çok sevinirim. Selamlar

M

mutumutu

Guest
Sözleşmeli alımlarda kurumlararası alım oluyor mu?

Merhaba arkadaşlar; 4 yıldır bir universitede öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. Bildiginiz üzere kadrolu öğretmen alımı durdu ve sözleşmeli alım başladı. Eski dönemlerde de böyle bir durum oldu ancak kurumlararası oldu mu bilmiyorum. Eylul 2016 daki sözleşmeli alımlarda kurumlararası olur mu?

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar meb sözleşmeli öğretmen alıyor artik. Kurumlar arası yeniden atamanin akıbeti ne olur. Bu konuda bilgi verebilir misiniz

A

Akademik Forum

Guest
araştırma görevliliği bu kadar kötü mü? neden ayrılıyorsunuz hocalarım?

A

Akademik Forum

Guest
g

evet arkadaşlar bende merak ediyorum 11 yıldır akademik personel olarak çalısıyorum öğretmen atama ve yerdeğiştirmede yazıyor ama uygulanacakmı bilmiyorum

A

Akademik Forum

Guest
2017 şubat ta mebin öğretmen alımında araştırma görevlileti başvurabiliyormu

A

Akademik Forum

Guest
MEB'e kurumlar arası geçiş

arkadaşlar, 2 yılını dolduran araştırma görevlisi MEB'e kurumlar arası geçişle geçebilir.Bunu biliyoruz.Ama şu soruların cevabını merak etmekteyim:
1)kurumlar arası geçişle ilgili 2017 yılı içerisinde herhangi bir gelişme var mı yapılacağına dair?
2)kurumlar arası geçiş genel atama dönemlerinde mi yapılıyor yoksa ayrı bir ilan başlığı altında duyurusu mu yapılıyor?

A

Akademik Forum

Guest
Hocam ben mebden universiteye gecmek istiyorum, siz memnun kalmadiniz sanirim sebebini kisaca yazarmisiniz, pisman olmak istemiyorum ilerde