Ales iptal edilmeli....

Sizce Ales İptal Edilmeli mi?

• Evet

Oy: 37 69.8%
  • Hayır

Oy: 16 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    53

nirvana

Öğrenci
Ales iptal edilmemeli.

Çünkü iptali gerektirecek herhangi bir durum yok.

278 aday tekrar sınava alınacak. Bu duruma adaletsizlik var diyorlar. Ama bence saçmalıyorlar.

Neden mi?

Son yıllarda yapılmış olan ALES Sınavlarına bakınız, hepsi zaten birbirine çok benzer. Neredeyse hepsinin seviyesi aynı. Yeni yapılacak sınavında (278 Aday için) seviyesi 24 Nisanda ki sınavla aynı olacaktır.

Velev ki tekrarlanacak sınav zor ya da kolay olsun. Sınavı tekrarlanmayacak 270.000 kişi, 278 adaydan dolayı ne çok çok büyük zararlara uğrar ne de çok çok büyük kazançlar elde eder bu durumdan. Değişen bir şey olmaz. Sonuçta 278 aday içinde çok farklı amaçlarala ALES Sınavına girenler vardır ve herkesin okuduğu bölümler farklıdır.

Sınavınız anlaşılan kötü geçmiş ve tekrar yapılmasına umut bağlıyorsunuz.

Asıl sınavın iptali saçmalık ve adaletsizlik olur.

Bu düşünceye de hayranım. "Sınav kötü geçmiş belli ki". Belli ki, bir rantta dönüyor ortada, belli ki bu adamlar ülkenin ve gençliğin içine etmiş, ediyor, edecek, belli ki, bütün bir ülke mafyavari bir yapıya bürünmüş, belli ki zübüklük diz boyu, belli ki, cuntaya benzer bir siyasal ve dolayısıyla sosyal bir anlayışa gidiliyor, belli ki ülkenin başındaki "özgürlükçü paşalar" hala bir kesimle ilgili karar alırken hala o kesime sormuyor...
Bunları demek yerine, daha makro bir düzeyde tartışmak yerine, tikellerin üzerinden konuşmak, kişilerin üzerine bilip bilmeden çamur atarak konuşmak ne kadar umut verici bilim insanları adına.
Hepsini geçtim, sorun alesin iptali yahut iptal edilmemesi değil. Sorun bu yöneticilerin kafası, yaratmaya çalıştıkları, daha da şiddetlenerek dayatmaya çalıştıkları, dayatmayı bile beceremeyerek ellerine yüzlerine bulaştırdıkları ve iğrençleşen bu sistem, yapı. Sorun en özet şekliyle bir hak arama mücadelesi.
Şahsen bende iptal edilmesinden yanayım ve sınavım hiç olmadığı kadar iyi geçti. Hem sen şu meşhur "adalet" tanımını bir yaparsan sevinirim. Adalette adalet arayan insanların nesi adaletsizmiş. Bir yap da öğrenelim.
Ve varsa bu adalet arayan arkadaşlara "sınavın iptal edilmesi adaletsizce olur, saçma olur diyen" "hakkaniyet, adalet" kavramlarını da açıklasınlar öyle konuşsunlar. Yalnız "ahlak, etik ve adalet" kavramları farklıdır. 1 tane adalet var. bir zahmet açıklasınlar bu ne menem bir adaletmiş. Yahut nereden aranmalı başka?

gokhan1507

Öğrenci
PEki benim düşüncelerime katılmıyorsanız ALES Sonuçları açıklanınca sonuç belgenizi burada paylaşın.

Sınavınız iyi mi geçmiş kötü mü geçmiş görelim. :) İyi geçmiş ve itiraz etmişseniz helal olsun size. Ama kötü geçmişse diyecek söz yok zaten :)

Bence sınav iptalini isteyen iki çeşit vatandaşımız var;

1.Siyasi rant elde etmek isteyen, AKP yi zayıflatmak isteyenler.
2.Sınavı kötü geçenler.

Herkese forumda iyi vakitler.

NOT:Nirvana dünyadaki en iyi Grunge grubudur. Severek hergün dinlerim.

nirvana

Öğrenci
PEki benim düşüncelerime katılmıyorsanız ALES Sonuçları açıklanınca sonuç belgenizi burada paylaşın.

Sınavınız iyi mi geçmiş kötü mü geçmiş görelim. :) İyi geçmiş ve itiraz etmişseniz helal olsun size. Ama kötü geçmişse diyecek söz yok zaten :)

1.Siyasi rant elde etmek isteyen, AKP yi zayıflatmak isteyenler.
2.Sınavı kötü geçenler.

"Vatandaş" falan ne güzel AKP dili edinmişsin. Ayrıca istediğim grubu yahut partiyi istediğim kadar zayıflatırım, zayıflatırlar. Dokunulmazlığı neymiş AKP'nin? Tabi sen bu parti vahiyle kuruldu diyorsan o ayrı. Sende dokunulmazsın o zaman(!) Ne demek zayıflatmak amacıyla. Senin siyaset biliminden haberin yok herhalde. Daha doğru bir deyişle, "vatandaş" vs diyerek yerel siyasetsizliğimizin dilini ne güzel benimsemişsin. TVde konuşsan, AKP milletvekili adayımı derim.

Öte yandan kimseye ispat etmek zorunda değilim hiçbirşeyi. Lisedemisin sen, iddialar falan:) Elinde belgeler mi var(!) Nerden öğrendin sen bu jargonu? "Elinde belge varsa açıkla" der gibi:) Hey allahım. Özgürlükten nimetlenme şekillerine bak şu kafanın.

Not: Nirvana sadece bir grunge grubu değildir.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar lütfen tartışmalarda siyasi parti isimleri kullanmayalım. Tüm özgürlüklerin sınırı olduğu gibi burada da sınırımız var. Eğer bu platformumuzu korumak istiyorsan azıcık daha dikkatli olmalıyız, teşekkür ederiz :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Mesela A partisi C partisiyle kavgasıysa arada kalan M partisi ne yapsın:p
Emin olun hepimizin hedefi aynı, hepimiz akademik personel olmak için buradayız. Bu sitede sağcısı da olucaktır solcusu da, her kesimden insan olucaktır ama önceliğimiz birlikteliğimizdir çünkü hedeflerimiz aynı. Her alanda siyaset etkilidir bu alanda dahil ama burda birbirimize yardım etmeliyiz destek olmalıyız, beraber hareket etmeliyiz. O yüzden çözüme odaklanıp daha seviyeli tartışmalarda bulunalım, tekrar teşekkür ediyorum ilginiz için. İyi forumlar.

devran

Doçent

1.Siyasi rant elde etmek isteyen, *** yi zayıflatmak isteyenler.
2.Sınavı kötü geçenler.

merak etme arkadasim burda senden baska siyasi parti saksakligi yapan,rant elde etmeye calisan yok.en azindan ben raslamadim sen yorumlarda bulunana kadar...sen biat ettiysen herkes senin gibi degil....

gokhan1507

Öğrenci
1. Ülen parti ismini kim kaldırdı mesajımdan :) neyse anlayan anladı zaten o partiyi :)

2. Parti şakşaklığı yapmakta ne oluyor ki! Kimsenin böyle bir şey yaptığı yok! Sadece gördüklerimi yazdım. Bahsettiğim partiyi istemeyen pek çok kişi iptal diye bağırıyor.

3.Biat etmeyi nerden çıkardınız yahu :)

4. Nazmi kardeş üstte çok güzel bir mesaj yazmış, onu tekrar okuyunuz lütfen.

5. Konuyu siyasete çekmeyiniz. Ben çekmedim siyasete sadece gördüklerimi yazdım. O partiye oy verip vermediğimi dahi bilmiyorsunuz :)

6. Lütfen yazarken bağımsız yazınız. Ben bağımsız yazmaya çabalıyorum. Ama yazımı parti propagandası anladınız. :)

7. Mesajım şu idi : " PEki benim düşüncelerime katılmıyorsanız ALES Sonuçları açıklanınca sonuç belgenizi burada paylaşın.

1.Siyasi rant elde etmek isteyen, *** yi zayıflatmak isteyenler.
2.Sınavı kötü geçenler.

"

@nirvana yorumsuz :)

Herkese selamlar,sevgiler..

Bu arada ben düşüncemi belirttim. Bu konuda başka mesaj yazmayacağım çünkü konu siyasete çekiliyor.