Ankara Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

regar

Öğrenci
merhaba arkadaşlar ben gazi üniversitesinde dil eğitimine başlayacağım. bir çok arkadaş gibi bende dışarıdan geliyorum ve ev problemi var. 3-4 kişi birlikte eşyalı bir ev tutulabilir diye düşünüyorum. bu süreç yurtlarda geçmez. ev tutmaya kalksak şimdi eşya almak 6 ay sonra tekrar taşımak gerekecek. eşyalı bir eve 3-4 arkadaş yerleşirsek bi yurt masrafından saha uygun olur eşya almak derdine de düşmeyiz. düşünen arkadaşlar olursa irtibata geçelim derim

ö.faruk

Öğrenci
arkadaşlar gölbaşında apart bi daire buldum. ev eşyalı. kalorifer sistemli. 2 oda. düşünen arkadaşlar iletişime geçerse sevinirim.

mustafah

Öğrenci
Nazmi hocam siz Ankara'nın neresinde ikamet ediyorsunuz? Ben Aydınlıkevlerden gelip gitcemde, Gölbaşına burdan ulaşım nasıl sağlanır (otobüs,dolmş,servis, vs..) ve yaklaşık kaç dk-saat sürer,bi bilginiz varmı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam siz Ankara'nın neresinde ikamet ediyorsunuz? Ben Aydınlıkevlerden gelip gitcemde, Gölbaşına burdan ulaşım nasıl sağlanır (otobüs,dolmş,servis, vs..) ve yaklaşık kaç dk-saat sürer,bi bilginiz varmı?

Hocam hiç otobüs ya da dolmuş kullanmadım oraya gitmek için ama servisler Sıhhiyeden kalkıyormuş. Eğer anlaşırlarsa tabi.

aylinnn

Öğrenci
ben de Ankara Üniversitesini kazandım. Turizmciyim:)

Ben gölbaşında yasıyorum. gölbaşı durakları : kızılay mesrutiyet, mithatpaşa, necatibey, ulus, opera, sıhhıye köprü altı ve hacettepe hastanesinin karsında ..iki hat var ulus ve kızılay hattı ( ulus otobüs no:104, kızılay otobüs no: 105), gölbaşı dolmuslarında da iki hat var sıhhıye ve ulus. ulaşım yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında. ankara üniversitesine gitmek için dolmuşları kullanmak daha mantıklı çünkü kapısına kadar götürüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Fırat

Araştırma Görevlisi
Hocam hiç otobüs ya da dolmuş kullanmadım oraya gitmek için ama servisler Sıhhiyeden kalkıyormuş. Eğer anlaşırlarsa tabi.

Aştinin önünden dolmuşlara binebilirsiniz. Ama, Sabah binmek ciddi uğraştırıyor Çünkü Aynı dolmuşa, Gazi üniversitesinin öğrencileride biniyor. Oldukça yoğun oluyor. Hele birde, aştinin orda trafik polisi duruyor bazen. ki ozamanda dolmuşlar durmuyor zaten hiç.. Gölbaşı 105 otobüsü kampüsün tam içine kadar giriyor...

mustafah

Öğrenci
ben de Ankara Üniversitesini kazandım. Turizmciyim:)

Ben gölbaşında yasıyorum. gölbaşı durakları : kızılay mesrutiyet, mithatpaşa, necatibey, ulus, opera, sıhhıye köprü altı ve hacettepe hastanesinin karsında ..iki hat var ulus ve kızılay hattı ( ulus otobüs no:104, kızılay otobüs no: 105), gölbaşı dolmuslarında da iki hat var sıhhıye ve ulus. ulaşım yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında. ankara üniversitesine gitmek için dolmuşları kullanmak daha mantıklı çünkü kapısına kadar götürüyor.
Çok teşekkür ediyorum vermiş olduğun bilgilerden dolayı..
bi kaç sorum daha olucaktı;
Ankara da nasıl bilmiyorum ama mesela Kayseri'de süreklikullanılabilen yüklemeli kartlar var,hem öğrenci indirimli oluyor hemde 1 saat içinde 2 aktarma hakkı oluyor.Aydınlıkevlerden çift araç yapcaz görünen, ordada böyle bişey var mı? ego ile özel halk otobüsü varmış galiba, aralarında bi fark varmı, mesela 105 no ikisindede varmı? bide hangi aralıklarla geçiyo bu hat için otobs?

Fırat

Araştırma Görevlisi
TÖMER Sağdaki Bina

dsc01179br.jpg

YEMEKHANE

dsc01156t.jpg

touchee

Öğrenci
Odtü de dil eğitiminin 1 kasımda yapılacağı hakkında bir bilgi duydum ..4 kasım standart değilmi her dil üniversitesi için ?değilse Ankara üniv. ne zaman başlar ..

isim listesine hala ulaşamadım önemli bilgiler yok sanırım nazmi hocam..Sadece isimlerimiz varsa sorun yok..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Sağolun Nazmi hocam iyi varsınız ...

Bu arada Yüksekokul sekreterine bir mail atıyorum. Diğer dil merkezleri gibi seviye tespit öncesi ya da sonrası bir bilgilendirme toplantısı istiyoruz diye. Mesela Hacettepe anket doldurtuyor. Soracak sorularımız var kapsam hakkında, bir çok dil merkezi toplantı yapıyor bizimkinde yok. Şimdi yazıyorum bununla ilgili cevap anca salı günü gelir o zaman yazarım buraya.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Gönderdiğim Mail

Mikail Bey iyi çalışmalar; ben YÖK ÖYP kapsamında sizin dil kursunuzda eğitim almak üzere 39. madde ile üniversitemce görevlendirildim. ÖYP'li araştırma görevlileri olarak sizden bir ricamız var, diğer dil merkezleri biz ÖYP'lilerin kafalarındaki soru işaretleri gidermek amacı ile seviye tespit öncesi ya da sonrasında bir toplantı yapmakta. Eğer mümkünse bunu sizlerden de bekliyoruz. Kurs kapsamı konusunda ve diğer konularda bilgiye ihtiyacımız bulunmaktadır. Örneğin Hacettepe dil merkezi diğer ÖYP'li arkadaşlarımıza anket doldurtuyor kurs kapsamındaki istekleri için, belkide bizde de böyle bir durum söz konusu olabilir. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Gelen Cevap

Merhabalar Nazmi bey, sizden gelen e-postayı müdür ve müdür yardımcılarımıza gonderdim. Onların görüşünü aldıktan sonra sizi bilgilendirecğim. Belki onlar doğrudan seni bilgilendireceklerdir.
Gorusmek uzere iyi gunler diliyorum.
Mikail Dursun

Yeni bir gelişme olursa bilgilendiririm.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Toplantı İsteğim kabul edildi arkadaşlar!

YÖK Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Toplantısı

YÖK Öğretim Üyesi Yetiştirme Programında Ankara Üniversitesinde yabancı dil kurs programına katılacak olan Araştırma Görevlileriyle bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

Önemle duyurulur.

GÜNDEM

*Ders programları

*Kitaplar

*25.10.2010 tarihinde kursiyerlere verilecek olan ihtiyaç analizi formlarının değerlendirilmesi

*Ulaşım

TARİH : 27.10.2010

SAAT : 10.00

YER :Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Gölbaşı Kampüsü

Bu arada Gölbaşına gidiş dönüş yolu bölüşecek 3 kişi aranıyor :)

Son düzenleme:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ee arkadaşlar nasıl geçti seviye tespitiniz =) aman anketi doldururken KPDS ve ÜDS ye yönelik istediğinizi yazmayı unutmayın. Yoksa genel ingilizce verilecekmiş :(

resul

Öğrenci
benim ki iyiyidi nazmi hocam ama üds ve kpds de bu kadar kolay sormuyorlar ne yazıkki. bu formlar doldururken üds ve kpds isteğimizin yanında yazma ve konuşmayıda eklesek iyi olur diye düşünüyorum. çünkü akademik hayatımızda oldukça ihtiyaç duyacağız bu ikisine.