e-YDS Hakkında Yorumlar ve Başvuru İşlemleri

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
merhabalar benim bir sorum vardı ösym yi arayıp kazara öğrendim ki istanbuldada yapılıyormuş bu e-yds , ben sınırda kaldım gibi ve bana 55 şu an yeter acep değer mi (bilgisayar üzerinden yapıldığı için teknik sıkıntı çeker miyim örn sayfalar arasında gezinme felan)..ve istanbulda nerelerde yapılıyor sınav.?

Son düzenleme:

phnompenh

Öğrenci
merhabalar benim bir sorum vardı ösym yi arayıp kazara öğrendim ki istanbuldada yapılıyormuş bu e-yds , ben sınırda kaldım gibi ve bana 55 şu an yeter acep değer mi (bilgisayar üzerinden yapıldığı için teknik sıkıntı çeker miyim örn sayfalar arasında gezinme felan)..ve istanbulda nerelerde yapılıyor sınav.?

hocam hiç bi şekilde sıkıntı çekmezsiniz, sayfada soru, şıkları, sonradan dönüp bakmak isterseniz diye bir buton bi de sayfayı geçmek için bi buton var; ki ösym kendi sayfasında örnek bi deneme veriyor zaten ona bakarsanız hiç zorlanmayacağınızı anlarsınız :) ben normal ydslerde hiç 85i geçememiştim dil bölümü mezunu olmama rağmen, e-ydsde 91.25 aldım ki normalde 93 alınabilecek bir sınavdı. :)

A

Akademik Forum

Guest
Aralık sınavına girmiş bir öğrencim Kasım sınavına başvurabildiğine göre bunun tercümesi 13. ay değil, her yıl değişiminde (2014'ten 2015'e geçince) yeni bir sınav hakkı kazandığıdır.

Başarılar herkese .)

Hocam emin misiniz bir yanlışlık olmasın yada Kasım tam 12. Ay ondan mi kabul edildi
Kasımdan önce hiç denemiş mi acaba eğer sistem direk reddetmisse bu Kasım tam 12 . Ay olduğu için basvurabilmistir aksiyon yani sistem reddetmeyip kendi basvuramamissa dediginiz gibi dir ve bunu kimse böyle bilmiyor bu konuya bi açıklık getirseniz
Birde başvuranlar nasıl başarıyor özel taktiği olan var mi

fenerli

Öğrenci
hocam hiç bi şekilde sıkıntı çekmezsiniz, sayfada soru, şıkları, sonradan dönüp bakmak isterseniz diye bir buton bi de sayfayı geçmek için bi buton var; ki ösym kendi sayfasında örnek bi deneme veriyor zaten ona bakarsanız hiç zorlanmayacağınızı anlarsınız :) ben normal ydslerde hiç 85i geçememiştim dil bölümü mezunu olmama rağmen, e-ydsde 91.25 aldım ki normalde 93 alınabilecek bir sınavdı. :)

hocam paragraf soruları tarzı neydi ağırmıydı biraz bilgi verirmisinz rica etsem hatırladığınız kadar

gakgoelazig

Öğrenci
hocam sorular arasında pek bir fark yok bir yerden kısıorlarsa diğer tarafdan açıyorlar ben eylül ayında hem ydsye hem eydsye girdim ydsde bir paragrafı kavuşturamamarağmen 75 aldım eydsde tüm paragrafları okudum ama 73,75 aldım eyds pcden sorular okundğu için biraz handikaplı bir sınav altını çizme gibi bir durum yok. ama ben iki ydsyi mukayese ettiğim zaman ydsnin paragrafları daha ağırdı eydsnin ise ilk 16 sorusu ağır gelmişti. başarılar dilerim inş istediğiniz puanı alırsınz..

fenerli

Öğrenci
hocam sorular arasında pek bir fark yok bir yerden kısıorlarsa diğer tarafdan açıyorlar ben eylül ayında hem ydsye hem eydsye girdim ydsde bir paragrafı kavuşturamamarağmen 75 aldım eydsde tüm paragrafları okudum ama 73,75 aldım eyds pcden sorular okundğu için biraz handikaplı bir sınav altını çizme gibi bir durum yok. ama ben iki ydsyi mukayese ettiğim zaman ydsnin paragrafları daha ağırdı eydsnin ise ilk 16 sorusu ağır gelmişti. başarılar dilerim inş istediğiniz puanı alırsınz..

teşekkür ederim hocam...

MGB

Öğrenci
Sınavlar birbirini tutmuyor. Pc den sürekli okumak durumunda kalmanız gözleri belli noktadan sonra yoruyor. Tabi ki de bu sizin hassasiyetinize bağlı bi durum. Sınav soruları da havuzdan geldiği için sistem olarak standart fakat kelime ve cümle paragraf yapıları olarak farklılık var ve şans faktörü gerçek anlamda kendini hissettiriyor. Haziran da girdiğim sınavda ilk 16 da şans eseri hep bildiğim kelime ve yapılar denk geldi ve Full yaptım. Fakat paragraf kısmı da normalden daha çok karmaşık geldi bana. Elemeleri tam yapamadim dolayısıyla. Gibi gibi durumlar değişiyor yani. Fakat ben genel olarak yazılı ve elektronik farketmeksizin hepsinin aynı ayarda olduğunu düşünüyorum.

AGZ

Öğrenci
Çok araştırdım ama bir cevap bulamadım. E yds ye girdikten sonra tam 12 ay beklemek gerekiyor mu yoksa yıl değişimi yeterli mi?

ideolog

Öğrenci
2016 e yds takviminin neden yayinlanmadigini sormak için geçen gün Ösym yi aradım
"Kontenjan ve yapılma sıklığı ile ilgili çalışmalar yapılıyor yayınlanacak takip edin " dediler.

Arkadaşlar e-YDS ye girilmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Kodlama problemi olmadığı için 15 dakika arttırma olanağınız oluyor. Ayrıca kodlama problemi olmadığı için sorulara odaklanabiliyorsunuz ve e-YDS soruları YDS'ye göre daha kolay. Bacaklarınızın sığmadığı bir ilkokul sırasında değil de bir koltukta oturuyorsunuz. Her açıdan daha avantajlı bir sınav. YDS lerde doksanı bir türlü geçemiyordum. En nihayetinde e YDS ödemesini yapabildim ve 90 kritik eşiğini aştım. Fakat sınav merkezlerinin çoğaltılması ve daha adil bir kontejanın oluşturulması gerekiyor.

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
7 ocak eyds başvurusu

7 ocak 2015'te başvurusu yapılacak olan e-yds başvurusu 14.00'te mi başlar? saat kaçta başlayacağını nasıl öğrenebilirim?
teşekkürler.