IELTS Sınavı Tecrübesi ve Çalışma Tavsiyesi

• Konbuyu başlatan shockhan
  • Başlangıç tarihi

tomreader2010

Öğrenci
kelime bilginizide arttırın hocam kelımelerın telafuzlarınıda öğrenin ve bol bol dinleme ted.com tavsiye edilir

hocam ielts içinde bir kelime listesi felan varmı yoksa genel kelimelerimi öğrenmek gerekir?

- - - Güncellendi - - -

hocam ielts içinde bir kelime listesi felan varmı yoksa genel kelimelerimi öğrenmek gerekir?

bu konuda yardımcı olacak yokmu arkadaşlar

kedimik

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar şu an çalıştığım yerde bu pazar günü bir IELTS workshop'u yapılıyor. Mülakat teknikleri, sorulara nasıl cevap verilmeli gibi püf noktaları anlatılacak. Ben de katılmayı düşünüyorum 1,5 saatllik bir aktivite. Katılmayı düşünen olursa ücreti de makul. Bana özel mesaj atabilirsiniz yönlendirme yaparım. Reklam olmasın diye detayları yazmıyorum :)

attalos_

Öğrenci
"ÖYP araştırma görevlilerinden istenilen puan 65 -Ielts eşdeğerliği ise 4.5'dur...."
Arkadaş gözünden kaçmış sanırım, çünkü 65'in IELTS karşılığı bizzat yökün ekinde 5,5'dir. Bilginize...

RAGİ

Öğrenci
"ÖYP araştırma görevlilerinden istenilen puan 65 -Ielts eşdeğerliği ise 4.5'dur...."
Arkadaş gözünden kaçmış sanırım, çünkü 65'in IELTS karşılığı bizzat yökün ekinde 5,5'dir. Bilginize...

daha önce oyleydı hocam 4.5 65'e denk gelıyodu kısa bı zaman once degıstı artık 65 5.5'e denk gelıyo

papiculo

Öğrenci
Adana IELTS kursu için şuan tek adres English Point diyebiliriz. Nedeni IELTS yetkisi olan anlaşmalı kurum oluşudur. Ayrıca kadrosu da zincir franchise çalışan dil kurslarından katkat daha profesyoneldir.
Birebir deneme sınavı yaparlar, kurs verirler üstüne aynı yerde sınava girersiniz ve sertifikanızı alırsınız.
Adana da IELTS, TOEFL, YDS kursları için sonuç odaklı kesin çözümün adresidir. Fiyat olarak görüşmeniz gerekir, yüksek gelirse indirim isteyin. Ama indirim alamazsanız da üzülmeyin, kaliteli eğitim alacaksınız paranız çöpe gitmiyor...
Arayıp bilgi edinebilirsiniz, herkese kolay gelsin
0322 232 00 00

epichan

Öğrenci
Yurt dışında doktora başvurusu yapmak için IELTS sınavına girmeyi düşünüyorum. IELTS dünyanın her yerinde geçerliliği var değil mi ? Türkiye deki gibi bir durumla karşılaşmayalım ve TOEFL'dan daha kolay olduğu için bu sınavı şimdilik tercih ediyorum. Bu dönem YDS sınavlarına gireceğim ve kursuna gideceğim ama yurt dışını da bir kenara atmak istemiyorum.

Sercan

Profesör
hocalarım yeni başlayacak az buçuk temeli olanlar için yds ve ielts ye yönelik tavsiye edebileceğiniz sonuç alınmış online kurs varmı?

İelts'i niçin istiyorsunuz? Size tavsiyem İelts yerine Toelf için araştırın, artık Ielts puanının denkliği yok birçok yerde. Tabi yapabiliyorsanız önce YDS'yi yapın :encouragement:

vanessa

Öğrenci
IELTS'de ve TOEFL'da ICON Akademi'yi tek geçerim. Sayelerinde kazandım hem de 20 saatte. Şu an yeni başlayacak gruplarına arkadaşım kayıt oldu Eylül de sanırım sınavı da. Kurs ile hazırlık düşünenlere kesinlikle öneriyorum.

ysesen

Öğrenci
Akın dil kursu beni 40 puanlardan, 65-70 aralığını zorlamaya kadar çıkardı. Ama benim hedefim Toefl sınavı olduğu için kurs aramaktayım. Çok güvenmediğim için toefl konusunda daha çok araştırma yapmam lazım. Ankarada yds kurslarından veya yukarıdaki gibi acayip kurslardan uzak durmak lazım.(3 ay Türkiyede 1 ay İngilterede eğitim g.b. zırva reklamlı yerler)

Berennn

Öğrenci
Araştırma görevlisi olarak Öyp veya cari yolla başvuru yapacağım, ielts geçerli mi şu anda? YDS başvurusunu kaçırdığım için ielts e girmek istiyorum . Peki academic mi general mi kabul oluyor akademisyen olmak için farkediyor mu acaba ?
Teşekkürler şimdiden

ziraat42

Moderator
Araştırma görevlisi olarak Öyp veya cari yolla başvuru yapacağım, ielts geçerli mi şu anda? YDS başvurusunu kaçırdığım için ielts e girmek istiyorum . Peki academic mi general mi kabul oluyor akademisyen olmak için farkediyor mu acaba ?
Teşekkürler şimdiden

İELTS artık Türkiye'de eşdeğerliği olan bir sınav değil.

Electrolite

Öğrenci
merhabalar, baslik kirliligi olmasin diye buradan sormak istedim. Benim ingilizce seviyem baslangic ile orta seviye arasinda. ielts sistemini kuzenim biraz ogretmeye calisti, kendi bilgilerim dahilinde writing'den ilk seferde 150 kelime yazdim tabi biraz zorlu oldu ama 80-90 kelime cikartabiliyorum.

bir ingilizce ogretmeni ile konustum. en basta temeli oturtmak lazim dedi. yani kelime haznemi gelistirmem lazim. tavsiye edeceginiz ve bulunabilirlik acisindan kolay bir kitap var midir ?

kelime sayisi icerigi hic farketmez. simdiden tesekkurler. bir de unutmadan, ben general english icin calisacagim ve ilerleyen zaman icerisinde seviyemi B2 yani 6-6.5 seviyelerine cikartmak istiyorum. su kitap bana uygun mudur ?

Essential Academic Vocabulary - Cesur Öztürk | Kitapyurdu

academic yazdigi icin sormak istedim.

ahvaran

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar, her İngilizce sınavında olduğu gibi IELTS sınavında da belirli taktikler ile puanlarınız yükselecektir. Sınavda başarı, İngilizce seviyesine bağlı olmakla birlikte sınav stratejilerine de bağlıdır. Bu konuda size önereceğim kitap en azından intermediate düzeyi bir seviyeye gelindikten sonra TARGET BAND-7. Bu kitabın elektronik haline ulaşamayanlar yazarsa kendilerine mail atabilirim. Birbirimize yardım etmeliyiz herkes belli hayat mücadelesiyle bir yerlere gelmeye çalışıyor. Herkese başarılar dilerim.

burakkurt

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Paylaşımlarınız ve aktarmış olduğunuz tecrübelerinizden dolayı teşekkür ederim. Bende uzun ama düzensiz ve bir o kadar pratiksiz bir çalışma sonrasında IELTS Academic sınavına girdim. Overall 5 (L: 5.5, R: 5, W: 4.5, S: 5) puan aldım. Tekrar hazırlanmaya başladım fakat bu sefer daha düzenli ve bol pratikli bir çalışma sürecine girmek istiyorum. Bu konu da bana ve benim gibi durumda olan arkadaşlara yardımcı olabilir misiniz? Evde çalışarak 6.5 puan alabilir miyim diye sürekli düşünüyorum. Plansız çalıştığım için bütün çalışmalarım boşa gidiyor; hep sil baştan... Planlı bir çalışma şekli önerebilir misiniz?

weasleytodd

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Paylaşımlarınız ve aktarmış olduğunuz tecrübelerinizden dolayı teşekkür ederim. Bende uzun ama düzensiz ve bir o kadar pratiksiz bir çalışma sonrasında IELTS Academic sınavına girdim. Overall 5 (L: 5.5, R: 5, W: 4.5, S: 5) puan aldım. Tekrar hazırlanmaya başladım fakat bu sefer daha düzenli ve bol pratikli bir çalışma sürecine girmek istiyorum. Bu konu da bana ve benim gibi durumda olan arkadaşlara yardımcı olabilir misiniz? Evde çalışarak 6.5 puan alabilir miyim diye sürekli düşünüyorum. Plansız çalıştığım için bütün çalışmalarım boşa gidiyor; hep sil baştan... Planlı bir çalışma şekli önerebilir misiniz?

Merhaba,

IELTS sınavına ben de evde hazırlandım kursa gitmedim IELTS için. Speaking hariç diğer bölümler için kursa gitmeye pek fazla gerek olmadığını düşünüyorum çünkü kurs ücretleri oldukça pahalı. Kasım 2015'de girdim 6.5 overall puanım var.

İnternet üzerinden çalışabileceğiniz kaynaklar önerebilirim.

IELTS Liz ? Free IELTS Videos, Lessons & Tips
ielts-simon.com

Bu siteler ücretsiz, IELTS Liz sitesinde ücretsiz ders anlatım videoları da var. Aynı zamanda IELTS de her sınav gibi taktikleri vardır ve gerekli taktikleri de bu sitelerden edinebilirsiniz.

engVid

Bu sitede de ücretsiz İngilizce ders videoları var. Sadece IELTS değil, TOEFL ya da grammar konu anlatımları gibi birçok şeye ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Cambridge Practice Tests For IELTS Series 1-10 arası özellikle 5. kitaptan sonrası şu an uygulanan IELTS sınavı ile birebir paralel bu sınavları çözüp zaman tutarak aşağı yukarı ne kadar puan yapabileceğinizi tartabilirsiniz.

Cambridge Grammar for IELTS with answers kitabı DIANA HOPKINS ve PAULINA CULLEN yazarları bu kitapta oldukça iyidir.

Cambridge Vocabulary for IELTS with answers kitabı yazarı PAULINA CULLEN bu kitabı da tavsiye ederim kelime kapasitenizi geliştirmeniz için oldukça iyi bir kaynak.

Bu verdiğim kitapları para ödeyip almanıza gerek yok torrent sitelerinden ya da başka sitelerden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aynı zamanda dinleme bölümünü geliştirmek için TED videoları, film ve dizileri de tavsiye ederim uzun süre İngilizceye maruz kalırsa kulak bilmediğiniz kelimeleri bile yakalayabilirsiniz ve daha hızlı anlamaya başlarsınız.

Konuşma için de internet üzerinden arkadaş edinebilirsiniz ya da bir dil kursunun sadece konuşma sınıfına kayıt olabilirsiniz. Konuşma sınıfına gelen kişinin ana dilinin İngilizce olması ve sınıf mevcudunun da 6-7 kişi ve birbirine yakın seviye olması önemli. Aynı zamanda writing kurallarını Liz ve Simon'un sitesinden öğrenip yazdığınız writing tasklerini de gösterebilirsiniz bu kişilere en azından kelime ve gramer hatalarınızı düzeltir.

https://www.grammarly.com

Yazdığınız taskleri bu siteden de kontrol edebilirsiniz basit hataları düzeltiyor ücretsiz olan sürümü ama yine de hiç yoktan iyidir. Ücretli sürümünü hiç denemedim.

Reading için ise A1-A2-B1-B2-C1-C2 seviyeli kitaplar yerine orjinal İngilizce romanlar edinin ve sevdiğiniz bir konu üzerine olursa sizin için daha iyi olur bütün metni anlamaya çalışmadan ve sözlük kullanmadan günde yaklaşık 10-15 sayfa okuyun. Okurken bilmediğiniz kelimeleri not edin ve anlamlarına bakın sonra tekrar okuyun. Belli süre sonra bazı kelimelerin anlamını bilmeseniz de tahminde bulunmaya ve kafanızda bir özet çıkarmaya başlarsınız. IELTS' de süre de önemli hızlı şekilde metinleri okumanız gerek buna da yardımcı olur. Zaten ortalama %70'ini anlasanız okuduğunuzun yeterli.

Ben yaklaşık 3 ay gibi bir zaman ayırdım günde ortalama 4 saat ve sadece bu kaynakları kullandım.

Overall 5 kötü bir sonuç değil bu İngilizce kaynakları rahatlıkla anlayıp çalışabilirsiniz anlamına geliyor. 3-4 ay gibi bir sürede 6-7 bandına çıkarsınız.

ahmetb123

Öğrenci
merhabalar bende IELTS'e girdim ve şu an size bu yazılarımı york üniversitesinden yazıyorum diyebilirim. Daha buraya geleli 2ay oldu, benim ıelts puanım 5.0'dı ve york üniversitesi en az 6.0 puan almanızı istiyor bende baya hırs yaptım ve hergün en az 2 saat çalıştım ve istanbul lisan merkezinde kursa yazıldım. çalışma azmi ve istek herne kadar önemli olsada hoca faktörüde aşırı önemli diye düşünüyorum. konu ıelts ise hocanız uzman olmalı ve işinde en az 20 yıllık bir tecrübeye sahip olmalı diye düşünüyorum. Hocalarım sırf sınava yönelik çalıştırdı aldığım özel derslerde hep sınavda çıkmış sorular ve çıkabilecek ihtimal sorulara, kelimelere ve özelliklede speaking'e (mülakat için) ağırlık verdik. hem sınavı hemde mülakati sorunsuz geçtim. ıelts çok önemli bilip bilmediğiniz kurslara gitmeyin. bu sektörde kalıplaşmış bilinen kurumlara gidin just english,amerikan kültür,british house gibi ama bana sorucak olursanız ilm derim.