Kadro Dereceleri

Saü

Öğrenci
Merhaba [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam..

ben öyp ile atandim ve kadro derecem 5.. Yeşil pasaport alabilmek için kaçıncı dereceye ulasmam gerekiyor? Teşekkürler. .

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam..

ben öyp ile atandim ve kadro derecem 5.. Yeşil pasaport alabilmek için kaçıncı dereceye ulasmam gerekiyor? Teşekkürler. .

Yardımcı doçent olmadan yeşil pasaport alamazsınız maalesef. Yeşil pasaport için 3/1'e düşmeniz lazım.

A

Akademik Forum

Guest
Hizmet Pasaportu ve Kadro Derecesi

Merhabalar Nazmi hocam gri pasaport için gereken formu doldururken sorulardan biri KADRO DERECESİ

buraya emekliliğe esas olanı mı maaşa esas olanı mı yazacağız? biri 8 biri 6 zira.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhabalar Nazmi hocam gri pasaport için gereken formu doldururken sorulardan biri KADRO DERECESİ

buraya emekliliğe esas olanı mı maaşa esas olanı mı yazacağız? biri 8 biri 6 zira.
Kadro dereceniz ikisi de değildir, şu anda atanmış olduğunuz derecedir onu da personel dairesinden öğrenebilirsiniz. Atama (kadro) derecesi ayrıca sizin bordronuzda da yazar araştırma görevlisiyseniz 7 ile 4 arasında olabilir.

A

Akademik Forum

Guest
Nazmi hocam merhaba
Ben 1 derce 4. kademede bir öğretmenim. Doktora yapıyorum
3.dereceli bir öğretim görevliliği kadrosuna başvurup atanırsam.
1. Emekliliğe esas derece 1. derece olarak devam eder mi?
2. İlerleyeceğim boş kadro olmazsa 3. dereceden mi devam ederim?
3. Emekli olursam görev aylığına esas 3. dereceden mi yoksa emekliliğe esas 1. dereceden dolasıyla 3600 ek göstergeden yararlanabilir miyim?
4. Emeklilikte 3600 ek göstergeden yararlanmak için üniversitede kaç yıl çalışmak gerekir.
Selamlar

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam merhaba
Ben 1 derce 4. kademede bir öğretmenim. Doktora yapıyorum
3.dereceli bir öğretim görevliliği kadrosuna başvurup atanırsam.
1. Emekliliğe esas derece 1. derece olarak devam eder mi?
2. İlerleyeceğim boş kadro olmazsa 3. dereceden mi devam ederim?
3. Emekli olursam görev aylığına esas 3. dereceden mi yoksa emekliliğe esas 1. dereceden dolasıyla 3600 ek göstergeden yararlanabilir miyim?
4. Emeklilikte 3600 ek göstergeden yararlanmak için üniversitede kaç yıl çalışmak gerekir.
Selamlar
Atandığınız kadronun derecesi önemli değildir sizin için siz hakettiğiniz kadroya atanırsınız en fazla 1 yıl içinde size uygun dereceli kadro bulunur. Emekiliğinizde ise 3600 ile geçerseniz onunla devam edersiniz yalnız muvafakat ile geçmeniz gerekir yoksa 3200 ek göstergeye düşürür YÖK, MEB ile aralarında bu şekilde bir anlaşmazlık var.

A

argör34

Guest
Merhaba,

2013 eylülde öyp kapsamında göreve başladım. Mühendislik Fakültesi mezunuyum. Mühendislik Fakültesi mezunu olduğum için Personel Daire Başkanlığına 1 derece ilerlemesi için dilekçe verdim. Ancak bana bunun artık yapılmadığını söylediler. Gerekçe olarak da http://www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/gorusler/personel_mez_il_gorusler/akademik/11.doc
özellikle sonunda yazan

" söz konusu personel hakkında 2914 sayılı Kanunun 20 nci maddesine istinaden 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin (A) bendinde yer alan öğrenimin durumlarına göre giriş derece ve kademelerin gösterildiği cetvel hariç olmak üzere söz konusu bendin 1 inci, 2 nci, 3 üncü, 4 üncü, 5 inci ve 6/b fıkraları ile söz konusu maddede yer alan diğer hükümlerin kıyasen uygulanmasının mümkün bulunmadığı,
mütalaa edilmektedir. " gösterdiler. Başka üniversitelerde benim durumumdaki arkadaşlarımın derece ilerlemesi aldığını söylediğimde o üniversitelerin yanlış yaptığını söylediler. Bu durumda ne yapmam gerekiyor.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi Hocam ilanda kadro derecesi 5 yazıyor. Bu tam olarak ne oluyor? Ne gibi haklara sahip olunuyor?

- - - Güncellendi - - -

Hocam bu 5'in hakları tam olarak nedir? Daha sonra kademe artışı nasıl oluyor? Lise hazırlık okumanın hala bir etkisi oluyor mu?

Haklar hepsinde aynı, 3. dereceye çıkmadıkça bir değişiklik olmuyor o da yrd. doç .olunda 3'e çıkar zaten.. Lisede hazırlık okumak bir kademe ilerletir, yüksek lisans bir ve dokrtora da iki kademe ilerletir.

çtlbtl

Öğrenci
Haklar hepsinde aynı, 3. dereceye çıkmadıkça bir değişiklik olmuyor o da yrd. doç .olunda 3'e çıkar zaten.. Lisede hazırlık okumak bir kademe ilerletir, yüksek lisans bir ve dokrtora da iki kademe ilerletir.

Öyp ile atanınca da geçerli mi hocam lisede hazırlık okumuş olmak? Yoksa sadece cari alımlarda mı geçerli. Hazırlığı saydırmak için ne yapmamız lazım peki?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Öyp ile atanınca da geçerli mi hocam lisede hazırlık okumuş olmak? Yoksa sadece cari alımlarda mı geçerli. Hazırlığı saydırmak için ne yapmamız lazım peki?

ÖYP ile cari alımın farkı yok özlük haklarında, ikisi de tamamen aynı sadece laım şartları farklı. Dilekçe ile hazırlık belgenizi ekliyorsunuz onlar da kademeyi düşürüyorlar.

çtlbtl

Öğrenci
ÖYP ile cari alımın farkı yok özlük haklarında, ikisi de tamamen aynı sadece laım şartları farklı. Dilekçe ile hazırlık belgenizi ekliyorsunuz onlar da kademeyi düşürüyorlar.

Peki üniversitede hazırlık okumanın böyle bir artısı var mı? :) kademe bir tık daha düşer mi? Teşekkür ediyorum bu arada sabırla cevap veriyorsunuz. :)

schiffer

Öğrenci
Özel sektörde çalışılan yılların kademe ve dereceye etkisi.

Arkadaşlar öğrendiğim kadarıyla milli egitimde özel sektörde çalışılan yıllar 2/3 oranında kademe ve dereceye etki ediyormus. Bana kurumda 2008 den bu yana derece ve kademeye etki etmediği söylenmişti. Oysa devletin kurumlarında bu kadar ayrı uygulama olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarin yorumlarını bekliyorum...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar öğrendiğim kadarıyla milli egitimde özel sektörde çalışılan yıllar 2/3 oranında kademe ve dereceye etki ediyormus. Bana kurumda 2008 den bu yana derece ve kademeye etki etmediği söylenmişti. Oysa devletin kurumlarında bu kadar ayrı uygulama olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarin yorumlarını bekliyorum...
2008 sonrası devlet memuriyetine atandıysanız özel sektörün hiç bir etkisi olmuyor, tüm kurumlarda bu şekilde maalesef benim de 9 yılım var maaşa esas veya emekliliğe esasa etki etmedi sadece emeklilik yaşını etkiliyor o kadar.

schiffer

Öğrenci
Nazmi hocam, dershanede çalışan arkadaşlar 2/3 oranında isletmis mebde öğretmenliğe geçtikleri zaman. Orada özel durum mu var acaba?

A

Akademik Forum

Guest
Hocam mühendis birisi ÖYP ile farklı bir bölüme(mühendislik dışı) atanırsa derecesi 7/1 mi olur yoksa 6/1 mi???

antizabit

Öğrenci
Nazmi Hocam Saygılar,

Ben Anadolu Lisesi ni ilkokuldan sonra kazandım doğla olarak hazırlık sınıfını ilkokuldan sonra okudum bu derece arttırımında kullanılan hazırlık eğitimi statüsünde sayılmıyor mu benim okudugum hazırlık yardımcı olursanız sevinirim.

-Fırat-

Öğrenci

Ben özlük işlerine sorduğumda artık lisede hazırlık okumanın dereceye bir katkısı olmadığını söylediler. Acaba yeni mi değişti bu madde?