Öğretim Görevlisi Alımında Hangi Ales Puanı Dikkate Alınıyor?

akademia55

Öğrenci
Ben işletmeye başvurduğumda işletme bölümünün herhangi bir alandan alımı yoktu. Dolaysıyla benim önlisansın devamı niteliğinde görülmekte, ben eğitime sözel alanda başladım. Ve herhangi bir alanı olmayan (öss de dahi bütün alanlarda barajı geçen herkesin başvuracağı bölümdü geçmişte, 2004'te yani) nitelik olarak bölüm devamı olarak görülmekte idi, yani lisans tamamlama gibi. Yök'de zaten bu konuda herhangi bir açıklama yapamamış bu zamana kadar! Göreceğiz bakacağız. İlgine teşekkürler 😊😊

mipek

Öğrenci
merhaba
özel bir üniversitenin öğretim görevlisi ilanına başvurdum ön değerlendirmede ales puanın yetersiz olması nedeniyle elendim. İlanda ünvan şartlarında lisan mezunu olunan alandan alesten 70 puan almış olmak yazıyordu lisan mezunu olduğum alan EA dı. EA puanımda 70 üstündeydi. Yine bir başka devlet üniversitesine başvurdum orada da aynı şekilde lisan mezunu olunan alandan 70 puan almış olmak şart koşulmuştu o ilandan da sınava girmeye hak kazanamadım bu sefer neden bile açıklanmadı velhasıl arkadaslar ben bu duruma bir anlam veremedim benim bilmediğim bir şey mi var?

parafiskalite

Yardımcı Editör
merhaba
özel bir üniversitenin öğretim görevlisi ilanına başvurdum ön değerlendirmede ales puanın yetersiz olması nedeniyle elendim. İlanda ünvan şartlarında lisan mezunu olunan alandan alesten 70 puan almış olmak yazıyordu lisan mezunu olduğum alan EA dı. EA puanımda 70 üstündeydi. Yine bir başka devlet üniversitesine başvurdum orada da aynı şekilde lisan mezunu olunan alandan 70 puan almış olmak şart koşulmuştu o ilandan da sınava girmeye hak kazanamadım bu sefer neden bile açıklanmadı velhasıl arkadaslar ben bu duruma bir anlam veremedim benim bilmediğim bir şey mi var?

Hocam, bır hafta oncesıne kadar “lısans mezunu olunan alanda 70 almak” gerekıyordu. Sımdı aynı sartın gecerlı olması ıle bırlıkte bır de “basvurulan alan turunde 70 almak” sartı da eklendı. Yanı alanınız ea, basvurdugunuz alan sozel ıse ıkı puan turunden bırını kullanabılıyorsunuz.

Anlattıgınız durumda ıse elenmenız ıcın bır sebep yok. Hem vakıfta hem devlette aynı sorunu yasamanız da kafamı karıstırdı. Kurumu arayıp sordunuz mu acaba ?

mipek

Öğrenci
özel üniversiteyi aradım sordum pek bir şey diyemediler açıkçası evet öyle olmuş ona bağlayalım buna bağlayalım durumu oldu ben de dilekçe yazdım rektörlüğe bir sonuç olmadı, devlet üniversitesi bugün açıklandı onda neden belirtmediler ama diğer bütün şartları sağladığım için aklıma başka bir şey gelmedi açıkçası üniversiteyi yarın aramayı düşünüyorum. Yani açıkçası alacakları kişiler ayakkabı numarasına kadar belli mi onu merak ediyorum.

parafiskalite

Yardımcı Editör
özel üniversiteyi aradım sordum pek bir şey diyemediler açıkçası evet öyle olmuş ona bağlayalım buna bağlayalım durumu oldu ben de dilekçe yazdım rektörlüğe bir sonuç olmadı, devlet üniversitesi bugün açıklandı onda neden belirtmediler ama diğer bütün şartları sağladığım için aklıma başka bir şey gelmedi açıkçası üniversiteyi yarın aramayı düşünüyorum. Yani açıkçası alacakları kişiler ayakkabı numarasına kadar belli mi onu merak ediyorum.

Bellıdır hocam o da bellıdır..