Orta Doğu Teknik Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

rumisa

Öğrenci
Pazartesi duyurular kısmında ilan edilir heralde ben de bulamıyorum yabancı dillerin kurslarını da aramıştım geçen hafta -yerleştiğim belli olmadan- oradan da doğru düzgün bir yere yönlenemedim zaten. ÖYP'lilerin kursu hakkında bilgisi yoktu görüştüğüm insanların.

gamsız

Öğrenci
odtü mü sağlayacakmış acaba bize kalacak yer. kim dedi kalacak yer ayarlanacağını. kaynak gösterebilir misiniz?

forumda arkadaşlar yazmış. odtü yurt müdürü demiş diye yazılmış ne kadar doğrudur bende onu araştırıyorum.

- - - Güncellendi - - -

08 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 10:30'da ODTÜ Yabanci Diller Yüksek Okulu, Temel Ingilizce Bölümünde bir Yerlestirme Sinavi yapilacak ve sinav bitiminde program hakkinda bir bilgilendirme toplantisi olacaktir. Saat 10:15'da ODTÜ Temel Ingilizce Bölümü, E Binasi 1 no.lu Anfide hazir bulunmanizi rica ederiz. Eğitim 9 Ekim günü baslayacaktir.
Yapacagimiz Yerlestirme Sinavi sonuçlari asagida belirtilen nedenlerle çok önemlidir:
1. Tecrübelerimize dayanarak, KPDS notlarinin çesitli nedenlerle (sinav sorularini test teknigi ile yanitlamak gibi) Ingilizce düzeyi hakkinda saglikli bir gösterge olmadigini saptamis bulunuyoruz.
2. ODTÜ YDYO'nun Yerlestirme Sinavi, bizim uygulayacagimiz program açisindan en saglikli biçimde düzeyleri belirlemektedir. Bunun için bildiginiz, ya da bildiginizi sandiginiz sorulari yanitlamaniz çok önemlidir. Cevabindan emin olmadiginiz soruları bos birakmalisiniz.
3. Yanlis düzeye yerlestirilmeniz durumunda geriye dönüs mümkün olmayacaktir. Gruplar arasi transfer yapilmayacaktir.
08 veya 09 Ekim günü Üniversitelerinize ODTÜ'de egitim görecegimize dair ve egitim dönemi tarihlerini bildiren bir resmi yazi fakslanacak ve ayrica posta ile de gonderilecektir. Bu yazının Üniversitelerinizde hangi birime ulastirilmasini istiyorsaniz bu iletiye yanıt verip adres ve faks numarasini bildirmenizi rica ediyoruz.

Sinava gelirken nüfus cüzdaninizi ve 2 adet fotograf getirmenizi rica ederiz. Baska bir belge gerekmemektedir.
Bilginizi rica eder, esenlikler dileriz.
ODTÜ YDYO Yönetimi adina
YDYO Md. Yrd. Naz Dino
mail olrak gönderildi arkadaşlar..

ilijya

Öğrenci
aynı mail banada geldi cevabı yazarken kalacak yer ile ilgili bir yardımları olup olamayacağını soralım derim arkadaşlar.

- - - Güncellendi - - -

kesinlikle çok iyi oldu 8 ekimde olması yoksa yarın akşam yola çıkacaktım ve her işimi koştur koştur yapacaktım.şimdi derin bir nefes aldım çok şükür:)

srcnygmr

Öğrenci
hayirlisi bakalim insallah ayarlarlar. acaba diger illerden gelen kisi sayi kactir. bu cok önemli eger sayi az olursa bizim gibi disaridan gelenlerin sayisi az ise kalacak yer konusunda eger ayarlarlar ise sansimiz artacaktir diye dusunuyorum ( biraz ölme essegim ölme gibi oldu. yazdiklarimi okuyunca ben bile inanamadim :) ). ayrica hic bir resmi belge istememeleride beni cok mutlu etti.

rumisa

Öğrenci
Bu maile çok çok sevindim. Böylece ÜDS sınavına girip yola çıkabiliriz :) ODTÜ'den şimdiden memnunum inşallah kursta da çok memnun kalırız :)

cvocan

Öğrenci
an itibarıyla maili okudum günlerdir aldığım en güzel haber arkadaşlar maili cevapladım kalacak yer falan ben de sordum geri dönüş olur inşallah..

anutre4

Öğrenci
arkadaşlar görevlendirme işlemini napcaz? benden üniversitedki öyp birimim dilekçe aldı? nasıl olcak ne bitecek bilen var mı? senet olayı nolcak?

gamsız

Öğrenci
arkadaşlar görevlendirme işlemini napcaz? benden üniversitedki öyp birimim dilekçe aldı? nasıl olcak ne bitecek bilen var mı? senet olayı nolcak?

dilekçe rektörlük personel başkanlığına ulaştığında adınıza seneti hazırlıyorlar. ben dün verdim dilekçemi bugün seneti mail olarak gönderdiler. öğlene kadar işlemler bitmiş olur.

anutre4

Öğrenci
hocam hangi üniversite sizinki? ben dilekçeyi verdim. bana senedin internet sitelerinde olduğunu sölediler. ordan indirip. noter huzurunda imzalayacağımı sölediler. fakat kaç tl ye imza atılacağım belirtilmemiş. sizin senet kaç tl lik hocam. kimse bilmiyo bizde de senedin miktarını?

gamsız

Öğrenci
hocam hangi üniversite sizinki? ben dilekçeyi verdim. bana senedin internet sitelerinde olduğunu sölediler. ordan indirip. noter huzurunda imzalayacağımı sölediler. fakat kaç tl ye imza atılacağım belirtilmemiş. sizin senet kaç tl lik hocam. kimse bilmiyo bizde de senedin miktarını?

benim erciyes üniversitesi. noter şart değil biriminizden de onaylatabilirsiniz diye mail atmışlar.ama bu durum ünv göre değişiyor sanırım. dekan onayında imzalayacağız. senette 16.800 tl artı %50 si ve yasal faizi olarak yazılmış.

anutre4

Öğrenci
hocam peki odtüden gelen maille ilgili bişey dedi mi fakülteniz? ben odtü yü aradım fakültelerinize yollıcağımız belgelerle bilgilendircez ve görevlendirme süreci başlıyacak tarzı şeyler söylediler? bi de barınma problemi için bişeyler yaptınız mı?

gamsız

Öğrenci
yok okuldan bu konuda birşey diyen olmadı. fakülte sekreteri bizle bağlantııs yok personel daire başkanlığı halledecek işlemlerinizi dedi. senedi imzaladıktan sonra görevlendirme işlemi tamamlanır diye düşünüyorum. barınma işi için odtü yer ayarlayacak diye foruma yazmışlar ama aslı varmı bilmiyorum. oraya gittikten sonra özel bir yurt ayarlarım diye düşüyorum.sizin hangi ünv?

anutre4

Öğrenci
ben karamanoğlu mehmet bey. valla barınma konusunda da yer ayarlıyacağını pek sanmıyorum. bende apart tarzı yerler bakıyorum. iyi çalışmalar hocam...

- - - Güncellendi - - -

hocam sizin hangi bölüm? siz görevlendirmeyi aldınız mı tam olarak? kurula falan girdi mi yazınız? ne durumda ne zaman belli olur dediler?
pazartesi odtüye gidiyoruz hepimiz di mi? sınava girip sonra program hakkında bilgi veriyorlar. peki o günler için izin falan yazacak mı fakülte bizim için? bilgisi olan. yoksa direkt görevlendirilmiş olduğumuz için sorun olmuyor mu?
yok okuldan bu konuda birşey diyen olmadı. fakülte sekreteri bizle bağlantııs yok personel daire başkanlığı halledecek işlemlerinizi dedi. senedi imzaladıktan sonra görevlendirme işlemi tamamlanır diye düşünüyorum. barınma işi için odtü yer ayarlayacak diye foruma yazmışlar ama aslı varmı bilmiyorum. oraya gittikten sonra özel bir yurt ayarlarım diye düşüyorum.sizin hangi ünv?