2012 ÜDS İlkbahar Sınav Sonuçları Açıklandı

biyofizik

Profesör
Bir de naçizane tavsiyem cümle tamamlamalarda da okuma parçalarında da okuduğunuzu anlamaya çalışmayın. Hocamızın bir lafı vardı, "Bilmediğiniz her kelimenin anlamı 'hıyar'" diye. :) Olay aynen böyle. Eğer tekniği bilirseniz cümlenin hiçbir kelimesini anlamasanız da sorunun cevabı şak diye çıkıyor.
senden öğrenecek çok şey var hocam :)
eee anlamadan nasıl olacak bi örnek verebilir misin mesela ?

sidneh

Profesör
Estağfurullah hocam, naçizane ne biliyorsam onu yazıyorum. :)

Örnek notlarımda var ama aklımda hımmm... Mesela bir cümlede boşluk tamamlama var, seçeneklere baktınız, aktifler ve pasifler var diyelim. Boşluktan sonra gelen kelimeye bakıyorsunuz, eğer kelime nesne ise boşluk aktif, nesne değilse pasif oluyor. Ya da diyelim ki cümlede zaman var (yesterday, 1988 vs.) present perfect tense'i eliyorsunuz direkt. Ya da iki boşluk "since" ile bağlanmışsa, ilk boşluk simple past ikincisi past perfect oluyor. Bu gibi taktiklerle kelime anlamına hiç bakmadan cevapları bulabilirsiniz.

Hocam Ankara'da gittiğim kurs da 10 puan yükseltmemi sağlamıştı benim, hocamız sınav taktiklerini göstermişti çünkü, eğer isterseniz notlarımı da yollayabilirim elektronik ortamdan ya da normal postayla. O notlara uzun uzun çalışmanıza da gerek yok, soru kalıbında şu varsa cevap şu, bu varsa cevap bu şeklinde olduğundan göz atsanız yeter.

zahmet olmazsa benim adresime de gönderebilir misiniz? [email protected]

biyofizik

Profesör
Estağfurullah hocam, naçizane ne biliyorsam onu yazıyorum. :)

Örnek notlarımda var ama aklımda hımmm... Mesela bir cümlede boşluk tamamlama var, seçeneklere baktınız, aktifler ve pasifler var diyelim. Boşluktan sonra gelen kelimeye bakıyorsunuz, eğer kelime nesne ise boşluk aktif, nesne değilse pasif oluyor. Ya da diyelim ki cümlede zaman var (yesterday, 1988 vs.) present perfect tense'i eliyorsunuz direkt. Ya da iki boşluk "since" ile bağlanmışsa, ilk boşluk simple past ikincisi past perfect oluyor. Bu gibi taktiklerle kelime anlamına hiç bakmadan cevapları bulabilirsiniz.

zaten bunları bilmek kelime bilmekten zor ya hocam :)

sidneh

Profesör
Yok hocam gerçekten soru çözdükçe aklınıza yerleşiyor onlar bir şekilde. Ben de demiştim ilk öğrenirken bu kadar şeyi nasıl aklımda tutacağım diye ama soru çözerken şaşırtıcı bir şekilde hepsini hatırladığımı fark ettim.

Kursun son günlerine okulum nedeniyle katılamadım, o yüzden okuma parçalarını kaçırdım, sınav sonucuna da baktığımda gramerler doğru, okuma parçaları yanlış. :) Keşke onlara da kalabilseymişim diyorum şimdi.

sidneh

Profesör
2 aylıktı hocam, 1 Ağustos - 9 Ekim arası. Benim 26 Eylül'de okulum açılmıştı, bırakmak zorunda kalmıştım.

Bir ayda halledersiniz bence.

sidneh

Profesör
Yok matematikteki mantıklar, Türkçe'dekileri tablo sayesinde çözebiliyorum ama yapamadığım olduğunda gelirim hemen. :)

ekara

Öğrenci
46 almışım, yine geçemedim 50'yi. :( Böyle 3 ya da 4 soru kalınca 50'yi geçmeme, daha sıkıntı oluyor. Hani düşük bir not alsam, bu kadar takmayacağım. Umutlar KPDS'ye artık. :(

ymanav

Öğrenci
Sözel mantık sorularındaki tablo olayını bana da açıklar mısınız? :) 43 soruya kadar doğru gelip son 7 soruda sıvamak istemiyorum. Sadece o sorular için bir siteye üye olup, para ödemek veya kitap almak zor geliyor. Bildiğimiz iki boyutlu tablo mu bu, yoksa değişik bir tarzı mı var? Bu başlıkta biraz acayip oldu ama kusura bakmayın =)

mBeckham_1

Öğrenci
arkadaslar hayırlısı olsun artık herkes ıcın.üds de hangı alanda puan aldıgın öyp de onemlı mı hocam bılgınız var mı? saglık bılımlerı yada dıgerlerı gıbısınden ben beden egıtımı ve spor ogretmenlıgı alanım ?