Forum Hakkında İstekleriniz Önerileriniz Beklentileriniz

Ertelenmiş Düşler

ALES Soru Editörü
ALES Takıldığınız Sorular bölümü için önerim olacaktı.:) Sorular tek bir konuda soruluyor halbuki her matematik konusu için prefix oluşturulup soruları konuya göre açsak daha iyi olmaz mı?:confused: Örneğin ben matematikte mutlak değer konusunu çalışıyorum. Forumdada şimdiye kadar mutlak değerden sorulan soruları incelemek istiyorum , prefix'ten mutlak değeri seçer , ve kolaylıkla bu bölümde sorulan sorulara ulaşabilirim. :) Benide bu bölüme editör olarak atarsanız ilgilenip, üyeleri yönlendirip o bölümü güzel bi noktaya getirebilirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ALES Takıldığınız Sorular bölümü için önerim olacaktı.:) Sorular tek bir konuda soruluyor halbuki her matematik konusu için prefix oluşturulup soruları konuya göre açsak daha iyi olmaz mı?:confused: Örneğin ben matematikte mutlak değer konusunu çalışıyorum. Forumdada şimdiye kadar mutlak değerden sorulan soruları incelemek istiyorum , prefix'ten mutlak değeri seçer , ve kolaylıkla bu bölümde sorulan sorulara ulaşabilirim. :) Benide bu bölüme editör olarak atarsanız ilgilenip, üyeleri yönlendirip o bölümü güzel bi noktaya getirebilirim.
Güzel de olabilir :) Yeni dönem (eylül) projelerine eklendi ;)

Uğurlu kız

Öğrenci
hocam ben uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum ama hala tam olarak nasıl kullanacağımı bilemiyorum. mesala bi konuya yorum yapıyorum sonra o konuyu kaybediyorum cevap geldi mi gelmedi mi takip edemiyorum :( ya da sitenin pek çok kullanışlı yönünü kullanmayı bilemiyorum. acaba benim gibiler için bir kullanma kılavuzu oluşturulabilir mi :) :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
hocam ben uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum ama hala tam olarak nasıl kullanacağımı bilemiyorum. mesala bi konuya yorum yapıyorum sonra o konuyu kaybediyorum cevap geldi mi gelmedi mi takip edemiyorum :( ya da sitenin pek çok kullanışlı yönünü kullanmayı bilemiyorum. acaba benim gibiler için bir kullanma kılavuzu oluşturulabilir mi :) :)

Merhaba kendi profilinizden http://www.akademikpersonel.org/members/30666-ugurlu-kiz.html rahatlıkla takip edebilirsiniz aslında yorum yaptığınız konuları :) Normalde forumun kullanımı basittir bir kılavuzu yok şimdilik :D Siz sormak istediklerinizi buraya sorabilirsiniz.

alialexander

Öğrenci

iyi bir öneri.. değerlendirilmesi yerinde olur kanısındayım...

C

ch.accepted

Guest
İmza izinleri kademeli olarak düzenlenmeli bence Nazmi Hocam. Mesela

LÜ: 100 karakter, renk vs. kodları kullanamaz. (Yeni başlayanların siteyi backlink amacıyla kullanmaması için)
Asistan: 200 Karakter renk kodları kullanabilir.
Yardoç: 300 karakter: renk, link kodları kullanabilir.
Doç: 400 karakter renk link, ve diğer biçim kodlarını kullanabilir.

vs vs. şeklinde işte. Önerim bu :D

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
İmza izinleri kademeli olarak düzenlenmeli bence Nazmi Hocam. Mesela

LÜ: 100 karakter, renk vs. kodları kullanamaz. (Yeni başlayanların siteyi backlink amacıyla kullanmaması için)
Asistan: 200 Karakter renk kodları kullanabilir.
Yardoç: 300 karakter: renk, link kodları kullanabilir.
Doç: 400 karakter renk link, ve diğer biçim kodlarını kullanabilir.

vs vs. şeklinde işte. Önerim bu :D
Hocam onu ne yazık ki rütbelerle yapamıyoruz. Kullanıcı gruplarının değiştirilmesi gerekiyor ancak belli bir mesaj sayısına bağlı olmaksızın uygulanabilir bir durum söz konusu olabilir. Yeni bir grup açılarak denilen özellikler eklenebilir ve yönetimin önerisi üzerine o üyelerin grupları değiştirilebilir. Arka arkaya çok fazla alım ve sınav olduğu için açıkcası bunların üzerine düşemedik anasayfa değişikliği ve sürpriz öyp alımı, benim doktora vs üstüste geldi şu sömetre tatilinde konseyi toplayıp görüşmek gerekiyor yenilikler için :D

C

ch.accepted

Guest
Hocam onu ne yazık ki rütbelerle yapamıyoruz. Kullanıcı gruplarının değiştirilmesi gerekiyor ancak belli bir mesaj sayısına bağlı olmaksızın uygulanabilir bir durum söz konusu olabilir. Yeni bir grup açılarak denilen özellikler eklenebilir ve yönetimin önerisi üzerine o üyelerin grupları değiştirilebilir. Arka arkaya çok fazla alım ve sınav olduğu için açıkcası bunların üzerine düşemedik anasayfa değişikliği ve sürpriz öyp alımı, benim doktora vs üstüste geldi şu sömetre tatilinde konseyi toplayıp görüşmek gerekiyor yenilikler için :D

hmm kolay gelsin, çalışmalarında başarılar hocam. Çok da önemli bir şey değil zaten ya ben rütbeye göre kolayca yapılırsa diye söylemiştim. :)

dutxuri

Araştırma Görevlisi
Benim forumdan degil de kullanıcı arkadaslarsan bir ricam olacak:

Adamlar oturup "arama" diye bir kısım dusunmusler, ugrasmıslar arkadaslar, bir konu acmadan once lutfen lutfen arama yapın da konu var mı yok mu ona gore siz yeni bir konu acın lutfen, surekli bir iki kelime degisiklikle aynı konu acılınca isin bi ciddiyeti de kalmıyor sonra da kimse yok mu, neden kimse cevap vermiyor diyorsunuz:)
(Ha illa ben konu acayım fikrindeyseniz bilemem)
nacinaze istegim budur :)

amar

Araştırma Görevlisi
ne oluyor anlamadım
bir araştırma görevlisi olduk
bir yüksek lisans olduk
e bir karara bağlayın artık :)

alcngz

Öğrenci
Kullanıcı adı değiştirmek mümkün mü? Ne gibi kriterleri var? Siteye üye olurken mail adresimle uyumlu olması açısından bu kullanıcı adını tercih etmiştim. Ama mümkünse ismime uygun bir şekilde değiştirmek isterim.

NC503

Öğrenci
Hocam, malum foruma Tapatalk programı ile de girilebiliyor. Fakat sadece bizim forumla alakalı bir Problem var. Diğer forumlarda Tapatalk vasıtasıyla mesaj beğenmek yada bir konuya abone olmak/aboneliği kaldırmak mümkün ken bizim forumda "beklenmeyen bir hata oluştu lütfen yöneticiyi haberdar edin" diye hata vererek işlem yapmıyor. Ben başka forumlarda, bahsi geçen programın bu fonksiyonlarını sorunsuzca kullanıyorum. Bilginize..

GMD cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam, malum foruma Tapatalk programı ile de girilebiliyor. Fakat sadece bizim forumla alakalı bir Problem var. Diğer forumlarda Tapatalk vasıtasıyla mesaj beğenmek yada bir konuya abone olmak/aboneliği kaldırmak mümkün ken bizim forumda "beklenmeyen bir hata oluştu lütfen yöneticiyi haberdar edin" diye hata vererek işlem yapmıyor. Ben başka forumlarda, bahsi geçen programın bu fonksiyonlarını sorunsuzca kullanıyorum. Bilginize..

Hocam tapatalkın yeni sürümünü yükleyerek size bilgi veriyorum öyle deneyelim bir.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici

Tekrar merhaba lütfen bir kez daha deneyerek bilgi verir misiniz? Teşekkürler.