Forum Hakkında İstekleriniz Önerileriniz Beklentileriniz

gul_89

Öğrenci
Nazmi hocam forumda sehırler ve unıversıteler hakkında bılgısı olan arkdasların bildiklerini paylasabıleceklerı sorularımızı sorabılecegımız bır bolum olma sansı var mı ? Sonucta uzun bır sure yasayacagımız yerlerı tercıh edecegız ve tercıhlerımızı bunları dıkkate alarak yapsak :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam forumda sehırler ve unıversıteler hakkında bılgısı olan arkdasların bildiklerini paylasabıleceklerı sorularımızı sorabılecegımız bır bolum olma sansı var mı ? Sonucta uzun bır sure yasayacagımız yerlerı tercıh edecegız ve tercıhlerımızı bunları dıkkate alarak yapsak :)

Merhaba şu şekilde bir forumumuz var: ÖYP Kadrosuna Sahip Üniversiteleri ancak çok aktif değil tercih esnasında tüm üni.leri ekleyelim ve aktif hale getirelim :)

ran

Doçent
Elbetteki kurarız. Akşama kurmuş olurum.

Akşam olmadan kuruldu sanırım. :)

Aktifleştirmek isteyenler;

1) http://www.akademikpersonel.org/profile.php?do=editoptions

2)
uZfC1Uc.gif

3) Kaydet.

ran

Doçent
Evet kurdum ama ne yazık ki tüm kullanıcılara aynı anda aktifleştirme yapamıyorum çünkü panele ayarları eklememiş coder :) İsteyenler dediğiniz gibi ayarlardan yapabilir, belki yeni sürümü çıkmıştır biraz kurcalamak gerekiyor..

Elinize sağlık, geriye Türkçeleştirilmesi kaldı. :)

PhpMyAdmin'den sorgu ile yapılabilir ama serverı yormaya gerek yok. Zaten herkes kullanırsa, herkese sistem e-mail gönderecek vs. baya yorucu olur. Forumdan duyuru yapılır, dileyenler bu hizmeti kullanır. Tabi siz daha iyi bilirsiniz. :)

Bu arada, iki forum içi araması arasında belirli bir süre sınırı koyulmamış. Forum içi arama yoğunluğu ne oluyor bilmiyorum ama her zaman için belirli bir süre sınırı olması iyi olacaktır. Tabi ki bunu da siz bilirsiniz artık. :)

İlginize teşekkürler ve kolay gelsin.

miss.esra

Doçent
Evet kurdum ama ne yazık ki tüm kullanıcılara aynı anda aktifleştirme yapamıyorum çünkü panele ayarları eklememiş coder :) İsteyenler dediğiniz gibi ayarlardan yapabilir, belki yeni sürümü çıkmıştır biraz kurcalamak gerekiyor..
ben ayarladım şimdi bırı benım yazdgımı alıntı yapınca bildirim mi gelcek?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Elinize sağlık, geriye Türkçeleştirilmesi kaldı. :)

PhpMyAdmin'den sorgu ile yapılabilir ama serverı yormaya gerek yok. Zaten herkes kullanırsa, herkese sistem e-mail gönderecek vs. baya yorucu olur. Forumdan duyuru yapılır, dileyenler bu hizmeti kullanır. Tabi siz daha iyi bilirsiniz. :)

Bu arada, iki forum içi araması arasında belirli bir süre sınırı koyulmamış. Forum içi arama yoğunluğu ne oluyor bilmiyorum ama her zaman için belirli bir süre sınırı olması iyi olacaktır. Tabi ki bunu da siz bilirsiniz artık. :)

İlginize teşekkürler ve kolay gelsin.
Hocam tez zamanı biraz zor Türkçeleştirmesi :D zaten fazla kullanan olmaz bir ara ona da bakarım. Süre sınırını ben kaldırdım, şu anda forumun altyapısı bunun gibi 5 tane daha forumu kaldırabilecek durumdadır sunucu kendimize ait, sadece yılda iki gün olan yoğunluğu kaldırabilmek için en yüksek yapılandırmalardan birini kullanıyoruz. Umarım ilerde sınır koyacak kadar yoğunluk olur ;) ben teşekkür ederim ilginize.

ran

Doçent
Hocam tez zamanı biraz zor Türkçeleştirmesi :D zaten fazla kullanan olmaz bir ara ona da bakarım. Süre sınırını ben kaldırdım, şu anda forumun altyapısı bunun gibi 5 tane daha forumu kaldırabilecek durumdadır sunucu kendimize ait, sadece yılda iki gün olan yoğunluğu kaldırabilmek için en yüksek yapılandırmalardan birini kullanıyoruz. Umarım ilerde sınır koyacak kadar yoğunluk olur ;) ben teşekkür ederim ilginize.

3-5 cümle bir şey zaten. Forumdaki herkesin o kadar İngilizce'si vardır, sanırım, umarım. :D Sunucu sizinse çok sıkıntı olmaz. Zaten saldırı da almayacağınıza (umarım) göre doğru düşünmüşsünüz. :) Umarım başarılarınız katlanarak artar. Tezinizde başarılar, iyi günler.

ran

Doçent
ya hocam şöle bir şey olsa negatif değerlendirme butonu gibi
3 tane negatif alanı da siz değerlendirseniz

İlk kısma katılıyorum, ikincisine maalesef katılmıyorum. Forumda eşi dostu çok olan birleşir basar eksiyi... "Burası akademik ortamdır, eğitimli insanlardır, buradaki insanlar böyle şeyler yapmaz" demeyin, daha fenasını yapanlar bile çıkıyor. Neticede cahili okumuşu herkes insan. :) Ama dediğiniz gibi negatifte olsa bir değerlendirme (dislike button gibi) iyi olabilir.

ran

Doçent
Mesajları düzenleme seçeneği tekrar gelse iyi olur. Bazen küçük hatalarla konular açıyoruz/mesajlar yazıyoruz, lakin düzeltemiyoruz. Hoş durmuyor.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Mesaj düzenleme seçeneği geri gelmiştir, mesaj yazıldıktan sonra ilk 60 dk. mesajınızı düzenleyebileceksiniz.